5 - 1
Standard Liege Standard Liege
video
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ – Γάνδη 1-1 : Ένας πόντος, ίσον κανένας! (highlights)
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της προτελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου ανάμεσα στην Ουνιόν Σεν Ζιλιουάζ και την Γάνδη, ΟΙ φιλοξενούμενοι έδειξαν να το θέλουν περισσότερο αλλά προφανώς δεν μπορούσαν να το καταφέρουν!
video
Άντερλεχτ – Γάνδη 1-0 : Ξόρκισε τους “δαίμονες” και ελπίζει…(highlights)
Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δανού Ντρέγιερ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου η Άντερλεχτ νίκησε 1-0 τη Γάνδη και παρέμεινε μόνη στην 2η θιέση της βαθμολογιίας, κάτω από την Ουνιόν Σεν Ζοιλουάζ
Σταντάρ Λιέγης: Απέλυσε τον Καρλ Χέφκενς, ψάχνει προπονητή
 Η Σταντάρ Λιέγης, ένατη στη βαθμολογία του βελγικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ανακοίνωσε σήμερα (31/12) ότι ο προπονητής της Καρλ Χέφκενς, αποτελεί παρελθόν, επίκαλούμενη «απογοητευτικά» αποτελέσματα.
video
Μπριζ – Σταντάρ Λιέγης 2-0: Με κορυφαίο τον Ζινκερνάγκελ (highlights)
Με μία ασίστ κι ένα γκολ ο Φίλιπ Ζινκερνάγκελ οδήγησε την Κλαμπ Μπριζ στη νίκη επί της Σταντάρ Λιέγης με 2-0. Το σκορ άνοιξε από εξαιρετική σέντρα του Δανού ο Τιάγκο με δυνατή κεφαλιά μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι