ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ. – ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ 1-1 (5-4 πεν.) : Και στο τέλος… κερδίζουν οι Γερμανοί (hls)
Ο Κέβιν Τραπ ήταν ο ήρωας της βραδιάς για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Πρωταγωνιστής στην παράταση και τα πέναλτι για τους Γερμανούς που νίκησαν με 5-4 στην διαδικασία των πέναλτι την Ρέιντζερς.
video
Άιντραχτ: Απίθανες σκηνές με τους οπαδούς των Γερμανών να εισβάλλουν στο γήπεδο (vid)
To τέλος του αγώνα με τη Γουέστ Χαμ βρήκε την Άιντραχτ να πανηγυρίζει την πρόκριση της στον τελικό του Europa League και χιλιάδες οπαδούς της να εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο για να γιορτάσουν τη μεγάλη επιτυχία της ομάδας τους.
video
Άιντραχτ – Γουέστ Χαμ 1-0: Στον τελικό του Europa League οι “Αετοί”! (hls)
Mε γκολ του Μπόρε στο 26ο λεπτό, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης κέρδισε 1-0 τη Γουέστ Χαμ στο κατάμεστο Deutsche Bank Park και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Europa League, όπου θα συναντήσει τους Γκλάσγκοου Ρέιντζερς.
VIDEOS
video
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ρέιντζερς : Γερμανικά “κλειδιά” τίτλου στα πέναλτι! (vid)
video
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ρέιντζερς 1-1 : Ο Μπορέ φέρνει το ματς στα ίσα (vid)
video
Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ρέιντζερς 0-1 : O Αρίμπο “τιμωρεί” το λάθος του Τούτα! (vid)