Εφές-Μακάμπι: Υποδειγματικός αιφνιδιασμός και κάρφωμα του Πλάις (vid)
Αναντολού Εφές – Μακάμπι: Το «κόψιμο» του Πλάις στον Σόρκιν (video)
Αναντολού Εφές – Αρμάνι Μιλάνο: 79-73 (highlights)
Ζάλγκιρις Κάουνας – Αναντολού Εφές: 96-70 (highlights)
Ρέαλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Ύψωσε» ο Μπράουν, «κάρφωσε» ο Νίμπο (video)
Anadolu Efes - Μπάσκετ

Anadolu Efes - Μπασκετ - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Μιγιάτοβιτς για Ολυμπιακό: “Ανταγωνιστικός και έμπειρος”
Ο τεχνικός της Αναντολού Εφές, Τόμισλαβ Μιγιάτοβιτς έπλεξε το εγκώμιο του Ολυμπιακού, ενώ τόνισε ότι η ομάδα του θα χρειαστεί να είναι επιθετική για να πάρει τη νίκη στο ματς με τους "Ερυθρόλευκους".
video
Εφές-Μπάγερν 109-86: Ο Λάρκιν πέταγε… βότσαλα στον Βόσπορο (highlights)
Η Εφές (12-16 ρεκόρ) διέσυρε την Μπάγερν (12-16 ρεκόρ), της πήρε και την διαφορά του πρώτου γύρου και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι των πλέι-ιν της Euroleague. Εξωπραγματικός και πάλι ο In-Shane Larkin με 28 πόντους και 6/9 τρίποντα.
Ολυμπιακός-Εφές: Sold-out η πτήση τσάρτερ για την Πόλη (pic)
Εξαντλήθηκαν όλα τα διαθέσιμα εισιτήρια της πτήσης τσάρτερ για τους φιλάθλους του Ολυμπιακού με προορισμό την Κωνσταντινούπολη για την αναμέτρηση των «ερυθρόλευκων» με την Αναντολού Εφές (19/3, 19:30, Novasports).
video
Παρτίζαν-Αναντολού Εφές 100-90: “Σεληνιασμένος” Αβράμοβιτς κράτησε όρθια την Παρτίζαν (highlights)
Ο Αλέκσα Αβράμοβιτς κάνοντας το ματς της ζωής του οδήγησε την Παρτίζαν στη νίκη με 100-90 επί της Εφές στην Σταρκ Αρίνα και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για τα πλέι ιν.
video
Εφές-Μιλάνο 79-73: Επέστρεψε από το -13 και έμεινε «ζωντανή» με In-shane Larkin (highlights)
Με 30-7 επιμέρους σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναντολού Εφές ξέχασε γρήγορα ένα τραγικό πρώτο ημίχρονο (34-43) και παρότι η Αρμάνι Μιλάνο επέστρεψε με δικό της σερί, στο τέλος οι Τούρκοι πανηγύρισαν την 10η νίκη τους στην Euroleague (10-15 ρεκόρ και οι δύο ομάδες).