Σταντάρ Λιέγης-Βέστερλο 1-0: Αδυνατεί να σκοράρει! (highlights)

Για άλλο ένα παιχνίδι η Σταντάρ Λιέγης "πλήρωσε" τη δυστοκία της και έμεινε στο 0-0 στην έδρα της με αντίπαλο την ουραγό και χωρίς νίκη Βέστερλο.

Μόλις έξι γκολ στο πρωτάθλημα έχει πετύχει η ομάδα του Καρλ Χούφκενς (χειρότερη επίδοση στο πρωτάθλημα) και παρά το γεγονός ότι είχε 14 τελικές προσπάθειες, δεν μπόρεσε να πετύχει το πολυπόθητο γκολ και παρέμεινε με μόλις μία νίκη στη βελγική λίγκα μετά από 8 αγώνες.

Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε στο μισό γήπεδο τη Βέστερλο, αλλά η αστοχία και οι καλές επεμβάσεις του Σιναν Μπολάτ, του Τούρκου τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, δεν άφησαν την Σταντάρ να πάρει τους τρεις βαθμούς και να ανέβει στη βαθμολογία. Κορυφαία στιγμή για την ομα΄δα της Λιέγης, η φάση του 79ου λεπτού όταν μέσα από την μικρή περιοχή, ο Κανγκά νικήθηκε στο πλασέ που επιχείρησε από τον Μπολάτ.