Cremonese - Ποδόσφαιρο

Cremonese - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Μπάρι – Κρεμονέζε 1-2 : Με μυαλό, τύχη και καλύτερη “ορατότητα” (highlights)
Στην 2η θέση της Serie B ανέβηκε η Κρεμονέζε με τη σημαντική νίκη 1-2 στο Μπάρι. Το σκορ άνοιξε από το αυτογκόλ του Μαγιέλο μόλις στο 1ο λεπτό. Ο Τσολόκολο έκανε το 0-2 στο 66' για να μειώσει ο Εντζουμά στο 92' με ξερό σουτ
video
Σαμπντόρια – Κρεμονέζε 1-2 : Το ήθελε, το άξιζε, το πήρε! (highlights)
Ανώτερη, με περισσότερη πειθώ και θέληση για τη νίκη η Κρεμονέζε έφυγε με τους τρεις πόντους από τη Γένοβα νικώντας 2-1 τη Σαμπντόρια. Τα γκολ των νικητών οι Γιόνσεν (5'), Φαλέτι (70') και των γηπεδούχων ο Τζιλάρντι στο 13'
video
Ρόμα-Κρεμονέζε 2-1: Είδε κι έπαθε με τον κακό της “δαίμονα” (highlights)
Μνήμες του περυσινού αποκλεισμού από την Κρεμονέζε, ξύπνησαν στο "Ολίμπικο", μετά το γκολ με το οποίο προηγήθηκε η ομάδα του Στρόπα, αλλά οι "τζιαλορόσι" κατάφεραν στα τελευταία λεπτά να κάνουν την ανατροπή, να νικήσουν 2-1 και να προκριθούν στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, όπου τους περιμένει η Λάτσιο
Προκλήσεις κι απωθημένα σε Παρίσι, Ρώμη και Καταλονία
Με την απαιτούμενη συγκέντρωση θα πάρουν απόψε αυτό που θέλουν ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ. Η βαθμολογική ανάγκη μπορεί να "δυναμώσει" τη Θέλτα και τη Γρανάδα και πιθανόν να δώσει μεγάλη ενέργεια στο ματς της Τζιρόνα.
Λάτσιο – Κρεμονέζε 3-2: “Πέταξαν” για τη δεύτερη θέση οι “Αετοί”! (hls)
Αν και… αγχώθηκε, η Λάτσιο κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής και ήδη υποβιβασμένης Κρεμονέζε και με τη νίκη της με 3-2 στη Ρώμη, έχει αποκτήσει πλέον το προβάδισμα για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στη Serie A, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε της σεζόν.
Serie A΄: Πολύτιμος πόντος η Βερόνα – Το παλεύει η Έμπολι
Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι Κρεμονέζε - Βερόνα με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν "όρθιοι" στη μάχη της παραμονής. Η αδιάφορη Σασουόλο νίκησε 2-1 την Έμπολι που δίνει τη μάχη της για να διατηρηθεί στην κατηγορία των μεγάλων
Κρεμονέζε – Έμπολι 1-0: Νίκη ελπίδας για τους “Βιολίνι”!
Με γκολ του Νιγηριανού επιθετικού, Σίριελ Ντέσερς στο 4ο λεπτό, η Κρεμονέζε κέρδισε εντός έδρας με 1-0 την Έμπολι στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Serie A και διατήρησε… αναμμένη τη "φλόγα" της ελπίδας για την παραμονή στην κατηγορία.
Ανοιχτοί λογαριασμοί και στόχοι σε “μονόδρομους!
Η 3η αγωνιστική των πλέϊ-οφ έχει μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και νέα δεδομένα που μπορούν να διαμορφώσουν εξελίξεις! Οι συνθήκες ωθούν τη Γιουνάϊτεντ, τη Ντόρτμουντ και τη Φιορεντίνα, κοντά στην νίκη με προαπαιτούμενη την αποτελεσματικότητα