Serie A΄: Πολύτιμος πόντος η Βερόνα – Το παλεύει η Έμπολι

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι Κρεμονέζε - Βερόνα με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν "όρθιοι" στη μάχη της παραμονής. Η αδιάφορη Σασουόλο νίκησε 2-1 την Έμπολι που δίνει τη μάχη της για να διατηρηθεί στην κατηγορία των μεγάλων

Σασουόλο – Έμπολι 2-1 (Σασουόλο έμεινε, Έμπολι παλεύει ακόμη είναι σε πλεονεκτική θέση)

Από το γκολ που πέτυχε με πέναλτι ο Μπεράρντι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, κρίθηκε η αναμέτρηση της Σασουόλο με την Έμπολι. Οι φιλοξενούμενοι που μαθηματικά δεν έχουν εξασφαλίσει ακόμη την παραμονή τους στη Serie A΄, προηγήθηκαν στο 11΄ με τον Καμπιάγκι και είχαν το προβάδισμα στο σκορ μέχρι το 80΄. Στη συνέχεια όμως λύγισαν καθώς δέχτηκαν δύο τέρματα από τον Μπεράρντι, χάνοντας μία νίκη που ελπίζουν πως δεν θα φανεί καθοριστική στη μάχη που δίνουν για την διατήρηση του στα σαλόνια της μεγάλη κατηγορίας.

Κρεμονέζε – Βερόνα 1-1 (πολύτιμος πόντος για Βερόνα- Κρεμονέζε έχει ήδη πέσει)

Η Κρεμονέζε που ήδη κάνει τα πλάνα της ενόψει της νέας χρονιά για τη Serie B΄, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Βερόνα. Οι φιλοξενούμενοι που δίνουν τη μάχη κυρίως με τις Λέτσε, Σπέτσια και Έμπολι, βρέθηκαν πίσω στο σκορ απο πολύ νωρίς (9΄) καθώς ο Οκερέκε. Ο Βέρντι στο 75΄ διοαμόρφωσε το τλεικό 1-1.