Χετάφε – Tζιρόνα 1-0: Μπροστά με Σαντιάγκο (video)
Girona - Ποδόσφαιρο

Girona - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Τζιρόνα-Κάδιθ 4-1: Εξασφάλισε ευρωπαϊκό εισιτήριο και συνεχίζει… (highlights)
Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκιολία, η εκπληκτική Τζιρόνα επιβλήθηκε 4-1 της Κάδιθ στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής στη La Liga και εξασφάλισε ένα ευρωπαΪκό εισιτήριο, αν και ο μεγάλος στόχος της εξόδου στο Champions League, είναι πλέον κοντά, με τη διαφορά από την 5η Αθλέτικ Μπιλμπάο να είναι στους 10 βαθμούς, έξι αγωνιστικές πριν από το τέλος.
video
Τζιρόνα – Μπέτις 3-2: Προσεχώς Ευρώπη (highlights)
Ο 37χρονος Στουάνι έδωσε τη νίκη στην Τζιρόνα απέναντι στην Μπέτις στις καθυστερήσεις. Κακό θέαμα αλλά μπήκαν πέντε γκολ. Πρώτη νίκη στην ιστορία για την Τζιρόνα απέναντι στην Μπέτις.
video
Τζιρόνα-Ράγιο Βεγεκάνο 3-0: Πω πω ένας Σάβιο! (highlights)
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον 19χρονο Σάβιο που σκόραρε δύο φορές στις καθυστερήσεις του αγώνα, η εκπληκτική Τζιρόνα, επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση μετά από 26 αγωνιστικές στη La Liga.
video
Μπιλμπάο – Τζιρόνα 3-2: Μπιλμπάο για Champions League (highlights)
Η Μπιλμπάο πέτυχε έβδομη συνεχόμενη νίκη στο Σαν Μαμές για πρώτη φορά από το 1998. Νίκησε 3-2 την Τζιρόνα αλλά θα έπρεπε να έχει κερδίσει πολύ πιο εύκολα το ματς. Απίστευτα αμυντικά λάθη των φιλοξενουμενων που έμειναν στο -6 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης. Πλησιάσαν την τετράδα στους δύο βαθμούς οι Βάσκοι του Βαλβέρδε.
video
Θέλτα-Τζιρόνα 0-1: Και το όνειρο συνεχίζεται… (highlights)
Την 8η νίκη σε 11 εκτός έδρας παιχνίδια (3 ισοπαλίες), πέτυχε η εκπληκτική Τζιρόνα, η οποία επιβλήθηκε 1-0 της Θέλτα στο Βίγκο και ανέβηκε πάλι στην κορυφή, αφήνοντας στη δεύτερη θέση με έναν βαθμό λιγότερο τη Ρεάλ Μαδρίτης.