Reims Reims
Ρενς: Ανακοίνωσε το «διαζύγιο» με τον Στιλ
Ύστερα από συνάντηση που πραγματοποιήθηκε μεταξύ του Προέδρου Ζαν-Πιέρ Κελό, του Γενικού Διευθυντή Ματιέ Λακούρ και του προπονητή Γουίλ Στιλ, συμφωνήθηκε κοινή συναινέσει πως δεν θα συνεχίσουν τη συνεργασία τους την επόμενη σεζόν.
Χάβρη – Ναντ 0-1: Στο 90+3 γκολ παραμονής ο Μπάμπα (highlights)
Νίκη μία κατηγορία πήρε η Ναντ με αντίπαλο την Χάβρη και μάλιστα εκτός έδρας, χάρη στο γκολ του Μπάμπα στο 90+3 της αναμέτρησης. Οι δύο ομάδες ήθελαν μόνο τη νίκη για να καταφέρουν να ξεφύγουν από τη δύσκολη θέση του υποβιβασμού,
Ligue 1: “Έμφραγμα” στο 90΄ για τη Μονακό
Η Μονακό κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τη Λοριάν, όμως οι γηπεδούχοι με τον Μπακαγιόκο... έκλεψαν στα παρά ένα τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2)
Ligue 1: «Καθάρισε» για τη Μονακό ο Μπεν Σεγκίρ – Νίκες για Χάβρη και Μετς
Το γκολ του Μπεν Σεγκίρ χάρισε τη νίκη στη Μονακό, κόντρα στη Στρασμπούρ για την 25η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήμος. Το βαθμολογικό... τρίποντο πήραν και οι Χάβρη, Μετς, οι οποίες επικράτησαν των Τουλούζ και Κλερμόν αντίστοιχα.