Λανς-Χάβρη 1-1: Σπουδαία ισοπαλία στο Μπολάρ για τη Χάβρη (highlights)

Η Λανς δεν κατάφερε να νικήσει ούτε τη Χάβρη στο Μπολάρ και το όνειρο του Champions League απομακρύνεται.

Η φετινή Λανς δεν έχει καταφέρει να διατηρήσει απόρθητο το κάστρο της και “πέταξε” δύο ακόμα βαθμούς στο ματς με τη Χάβρη στο Μπολάρ. Η ομάδα του Φρανκ Εζ μπήκε δυνατά στο ματς και είχε σημαντικές φάσεις και δοκάρι με τον Γουαΐ. Αλλά από το 15ο λεπτό και έπειτα η Χάβρη ισορρόπησε το ματς και ήταν εκείνη που απείλησε πιο πολύ χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λανς μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με τον Φρανκόβσκι να επιχειρεί την σέντρα σουτ και να κρεμάει τον Ντεσμάς σε ένα απίθανο γκολ. Εν συνεχεία οι γηπεδούχοι θέλησαν να διαχειριστούν το ματς και από νωρίς να παίξουν με το χρονόμετρο. Αυτό το πλήρψσαν όμως στο 78ο λεπτό.

Ο Σαμπί κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα απέναντι στον Σαμπά για να κάνει το 1-1. Στη συνέχεια δεν έγιναν άλλες φάσεις με τις δύο ομάδες κουρασμένες να μην έχουν την απαραίτητη ενέργεια να φανούν παραγωγικές κι έτσι το ισόπαλο σκορ δίκαια έμεινε ως το τέλος. Ένας βαθμός σημαντικός για τη Χάβρη, αλλά καθόλου αρκετός για τη Λανς.