Ajax - Ποδόσφαιρο

Ajax - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Άγιαξ – Εξέλσιορ 2-2 : Όταν το θράσος επιβραβεύει… (highlights)
Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι του Άγιαξ με την Εξέλσιορ στο Άμστερνταμ. Ένα αποτέλεσμα δίκαιο, βάσει των συνθηκών! Οι Ρενς (27'), Άκπομ (88') τα γκολ των γηπεδούχων και οι Μπαας (37' πεν.), Λάμπρου (52') τα γκολ για την ομάδα του Ρότερνταμ
video
Άγιαξ – Τβέντε 2-1: “Ευρωπαϊκή” ανατροπή ο “Αίαντας” (highlights)
Ματς για γερά νεύρα έγινε στην Γιόχαν Κρόιφ Αρένα του Άμστερνταμ, με τον Άγιαξ τελικά να κερδίζει το παιχνίδι με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή. Στο ημίχρονο της αναμέτρησης ο κόσμος του Άγιαξ σήκωσε δεκάδες πανό με τα οποία
video
Άγιαξ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς 1-1 : Την… “πάτησε” στο φρεσκάρισμα! (highlights)
Ο κατ' ανάγκη και καθ' επιλογή, στα τελευταια λεπτά, νεανικός Άγιαξ έμεινε ισόπαλος με 1-1 απέναντι στην πεισματάρα Γκόου Αχέντ Ιγκλς με γκολ που δέχθηκε από τον Κούιπερς στο 92' κι ενώ είχε προηγηθεί ένα υπέροχο τέρμα του Δανού Γκάαεϊ στο 24'
video
Τσβόλε – Άγιαξ 1-3: Με ντοπιέτα του Άκπομ πήρε “ανάσα” ο Αίαντας (highlights)
O Tσούμπα Άκπομ ήταν ο πρωταγωνιστής του Άγιαξ στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Τσβόλε. Ο άλλοτε φορ του ΠΑΟΚ, σημείωσε δύο τέρματα και οδήγησε την ομάδα του στην κατάκτηση των τριών βαθμών μετά από ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων σε Ολλανδία και Ευρώπη.
Λίβερπουλ – Άγιαξ 4-2: Ανατροπή για χάρη του Έρικσον
Οι γηπεδούχοι, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από τους Legends του Άγιαξ, πανηγύρισαν μια τρομερή ανατροπή επικρατώντας με 4-2 σε φιλική αναμέτρηση, με τον Σβεν Γκόραν Έρικσον να γνωρίζει την αποθέωση από τους "ρεντς".
video
Άγιαξ – Ουτρέχτ 2-0: Ζορίστηκε, αλλά κέρδισε (highlights)
Aν και ο Άγιαξ - σε άλλο ένα παιχνίδι - προκάλεσε προβληματισμό με την αγωνιστική του εικόνα, επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Ουτρέχτης και σταμάτησε το αήττητο σερί που έτρεχε για τους φιλοξενούμενος στην Eredivisie από τον Οκτώβριο του 2023!