2 - 2
Antwerp Antwerp
Στο Conference League η Γάνδη!
Το εισιτήριο για την προκριματική φάση του Conference League κατάφερε να εξασφαλίσει η Γάνδη, αφήνοντας με το… παράπονο τη Γκεντ.
Αντβέρπ – Σερκλ Μπριζ 1-2 : Κίνητρο και φρεσκάδα έκαναν τη διαφορά! (highlights)
Το ήθελε παραπάνω και το διεκδίκησε με σαφώς καλύτερες προϋποθέσεις η Σερκλ Μπριζ στην Αμβέρσα για την 8η αγωνιστική των πλέϊ-οφ του Βελγικού πρωταθλήματος. ΟΙ φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν πιο "φρέσκιοι" και πιο "γεμάτοι"
Αντβέρπ – Γκενκ 0-1: Νίκη τετράδας για τους μπλε (highlights)
Ένα γκολ ποίημα του Αϊτ Ελ Χαντζ ήταν αυτό που έκρινε το ντέρμπι της Αντβέρπ με την Γκενκ στο Μποζουίλ δίνοντας την εκτός έδρας νίκη στην ομάδα του Βράνκεν. Εξαιρετικά στημμένη αμυντικά η Γκενκ "έπνιξε" την Αντβέρπ που δεν
Αντβέρπ – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ 1-1: Χαμουγελούν και οι δύο (highlights)
Σ' ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες και με πολλά νεύρα, Αντβέρπ και Ουνιόν σκόραραν από ένα γκολ πήραν από έναν βαθμό και χαμογελούν για διαφορετικούς λόγους η κάθε μία. Στο πρώτο
Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ – Γάνδη 1-1 : Ένας πόντος, ίσον κανένας! (highlights)
Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι της προτελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου ανάμεσα στην Ουνιόν Σεν Ζιλιουάζ και την Γάνδη, ΟΙ φιλοξενούμενοι έδειξαν να το θέλουν περισσότερο αλλά προφανώς δεν μπορούσαν να το καταφέρουν!
Μόλεμπεκ – Αντβέρπ 0-4: Μία βόλτα στις Βρυξέλλες (highlights)
Με κυριαρχικό πρώτο 45λεπτο η Αντβέρπ κατάφερε να πάρει μία άνετη νίκη επί της Μόλεμπεκ με 4-0. Από τα πρώτα λεπτά τις αναμέτρησης οι παίκτες του Φαν Μπόμελ έδειξαν πως θα είναι εκείνοι που θα διαμορφώσουν το τί θα γίνει στο
Άντερλεχτ – Γάνδη 1-0 : Ξόρκισε τους “δαίμονες” και ελπίζει…(highlights)
Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δανού Ντρέγιερ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου η Άντερλεχτ νίκησε 1-0 τη Γάνδη και παρέμεινε μόνη στην 2η θιέση της βαθμολογιίας, κάτω από την Ουνιόν Σεν Ζοιλουάζ