Μόλεμπεκ – Αντβέρπ 0-4: Μία βόλτα στις Βρυξέλλες (highlights)

Με κυριαρχικό πρώτο 45λεπτο η Αντβέρπ κατάφερε να πάρει μία άνετη νίκη επί της Μόλεμπεκ με 4-0. Από τα πρώτα λεπτά τις αναμέτρησης οι παίκτες του Φαν Μπόμελ έδειξαν πως θα είναι εκείνοι που θα διαμορφώσουν το τί θα γίνει στο ματς και στο 14ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Οντρέικα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αλεντεβάιρελντ ανοίγοντας το σκορ.

Το 2-0 για τους φιλοξενούμενους έγινε με τον Γιάνσεν στο 36ο λεπτό ύστερα από πολύ ωραία πάσα του Ετζούκε, ενώ το 3-0 διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους με τον Γιάνσεν να πασάρει αυτή τη φορά και τον Οντρέικα να σκοράρει.

Το τελικό 4-0 ήρθε στο 64ο λεπτό με τον ίδιο τρόπο που άνοιξε το σκορ η ομάδα του Φαν Μπόμελ, ο Γιάνσεν κέρδισε το πέναλτι και ο Αλντεβάιρελντ το εκτέλεσε για το 4-0.