Πίζα – Μπενεβέντο 1-0 : Ντέρμπι πάθους και λαθών στην Τοσκάνη!
Μπενεβέντο-Πίζα 1-0: Πάλι ο Λαπαντούλα έδωσε τη λύση
Pisa - Ποδόσφαιρο

Pisa - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Πίζα – Μπάρι 1-2 : Νίκη ελπίδας, ήττα ανησυχίας… (hls)
Μετά από ένα ντέρμπι εντάσεων στην Τοσκάνη, η Μπάρι νίκησε 2-1 την Πίζα μένοντας στο -6 από την απευθείας άνοδο. Για τους γηπεδούχους που προηγήθηκαν αλλά έπαιξαν για 80 λεπτά με παίκτη λιγότερο, η είσοδος στα πλέΙ-οφ παραμένει δύσκολη!
Οράματα νίκης με αντιπάλους το άγχος και τον χρόνο!
Τα δύο ντέρμπι στην Ελληνική Λίγκα μπορεί να κριθούν και από τα στοιχεία των ομάδων όπως αυτά προκύψουν από τις βαθμολογικές φιλοδοξίες τους! Στο Φάληρο ρόλο θα παίξουν και οι ευαισθησίες στις δύο άμυνες.
video
Πάρμα-Πίζα 0-1: Νίκη με Τουρέ (hls)
Η Πίζα νίκησε με 1-0 την Πάρμα για την 27η αγωνιστική στην δεύτερη κατηγορία στην Ιταλία και έφτασε τις 10 νίκες και τους 41 βαθμούς.Kλειστό ματς με λίγες καλές στιγμές και ευκαιρίες του Σομ στο 13΄για την Πάρμα, του Σιμπίλι στο
Πίζα-Μόντσα 3-4: Η Μόντσα για πρώτη φορά στη Serie A (hls)
Η Μόντσα επικράτησε στην παράταση με 4-3 και προβιβάσθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Serie A. 3-2 η κανονική διάρκεια για την Πίζα που είχε ισοφαρίσει στην εκπνοή τη διαφορά τερμάτων του πρώτου αγώνα.
Serie B: Σκηνές τρέλας στην Πίζα
Η Πίζα ζει και αναπνέει στους ρυθμούς του μεγάλου τελικού της Κυριακής κόντρα στην Μόντσα (21.30 Novasports Prime) για μία θέση που οδηγεί στα σαλόνια της Serie A
video
Πίζα – Μπενεβέντο 1-0 : Ντέρμπι πάθους και λαθών στην Τοσκάνη! (hls)
Η Πϊζα θα διεκδικήσει το 3ο εισιτήριο της ανόδου προς την Serie A, καθώς νίκησε με 1-0 την Μπενεβέντο και σε αυτή την ισορροπία νικών και τερμάτων, προκρίθηκε ως η ομάδα με την καλύτερη βαθμολογία στην κανονική περίοδο!
Μπενεβέντο-Πίζα 1-0: Πάλι ο Λαπαντούλα έδωσε τη λύση (hls)
Σε ένα παιχνίδι με πολύ τακτική κια λίγες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ο έμπιειρος Τζιανλούκα Λαπαντούλα ήταν αυτός που έδωσε πάλι τη λύση για την ομάδα του. Ο 32χρονος Ιταλοπερουβιανός επιθετικός που είχε δώσει την πρόκριση
Ματς ειδικών περιστάσεων σε Τούμπα, ΟΑΚΑ και Νότιγχαμ
Στα πλέϊ-οφ ανόδου της Ιταλίας και της Γαλλίας περιμένουμε γκολ με το αβαντάζ έδρας να θεωρείται δεδομένο.. Τη 2η θέση της Σούπερ Λίγκα, διεκδικούν τρεις ομάδες με τον ΠΑΟΚ να έχει θεωρητικό αβαντάζ