Φροζινόνε – Πίζα 0-0 : Παρέμειναν αήττητες (hls)

Η Φροζινόνε έμεινε αήττητη για δέκατο αγώνα και η Πίζα για δωδέκατο. Αυτό ήταν το σημαντικό στο 0-0 του Μπενίτο Στίρπε.

Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν μόλις τέσσερις τελικές προσπάθειες. Από δύο για κάθε ομάδα.

Οι δυο της Φροζινόνε πάντως θα μπορούσαν να φέρουν ένα γκολ καθώς το σουτ του Γκαριτάνο σταμάτησε στην γραμμή ο μπακ Καλαμπρέζι και η κεφαλιά του Μουλατιέρι κατέληξε στο δοκάρι.

Μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο έγιναν άλλες δύο σημαντικές φάσεις. Ο Μόρουτσαν με απευθείας κόρνερ δεν κατάφερε να νικήσει τον Τουράτι στην πρώτη τελική εντός εστίας για την Πίζα.

Οι γηπεδούχοι έχασαν τρίτη μεγάλη ευκαιρία με τον Ινσίνιε σε τετ-α-τετ να είναι άστοχος. Ως το τέλος δεν υπήρξε άλλη σημαντική φάση.

Η πρωτοπόρος Φροζινόνε παρέμεινε αήττητη για δέκατο ματς ενώ η Πίζα που συνέχισε τα θετικά αποτελέσματα έμεινε αήττητη για δωδέκατο ματς.

Φροζινόνε : Τουράτι – Σαμπιρίζι, Σιμίνσκι, Ραβανέλι, Κοτάλι (Φραμπότα) – Ματσιτέλι, Ροντέν (Κάζο), Μπόλοκα – Ινσίνιε (Τσέρβο), Γκαριτάνο (Ογιόνο), Μουλατιέρι (Μόρο)

Πίζα : Λιβιέρι – Καλαμπρέζι (Εστέβες), Χέρμανσον, Μπάρμπα, Μπερουάτο – Νάγκι, Μάριν (Σιμπίλι), Τουρέ (Ιονίτσα) – Μόρουτσαν, Μ. Τραμονί (Μάστινου), Γκλιότσι (Τόρεγκροσα)