Match Center
Ηλιούπολη ΓΣ - Βόλεϊ Γυναικών

Ηλιουπολη ΓΣ - Βολει Γυναικων - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΒαρδΆΡΗΣ στην Ηλιούπολη
Με 19 πόντους από σερβίς και μπλοκ του ο Άρης ήταν καταιγιστικός στην αυλαία της 12ης αγωνιστικής και με 3-0 σετ (25-12, 25-22, 25-16) πέρασε άνετα το εκτός έδρας εμπόδιο του ΓΣ Ηλιούπολης.
Νίκησε αλλά δεν άρεσε ο Ολυμπιακός
Το αυτονόητο χωρίς να ικανοποιήσει έκανε ο Ολυμπιακός στην Ηλιούπολη. Η ομάδα του Κοβάτσεβιτς νίκησε στην Ηλιούπολη τον τοπικό ΓΣ με 3-0 σετ (25-20, 25-12, 25-15), παρέμεινε αήττητη μετά από 6 αγωνιστικές αλλά η εμφάνισή της δεν άφησε χαμόγελα στον κόουτς της.
Θέτιδα για 4άδα, 3-0 την Ηλιούπολη
Ραντεβού με την τετράδα έκλεισε σήμερα η Θέτιδα Βούλας. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων με όπλο το σερβίς (10-2 οι άσσοι) επικράτησε άνετα 3-0 σετ (25-23, 25-18, 25-11) της Ηλιούπολης.
Φουλ του άσσου ο Άρης
Με 15 άσσους ο Άρης νίκησε 3-0 σετ (25-11, 25-13, 25-14) την Ηλιούπολη και πέτυχε το απόλυτο 5 νίκες σε ισάριθμα εντός έδρας παιχνίδια με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Volleyleague.
Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο
Τρίποντο τετράδας …σημάδεψε η Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ (25-19, 26-24, 17-25, 25-17) του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.
Με πολυτιμότερη Σπανού, 3-0 η Ηλιούπολη
Τι και αν έπαιξε ως αλλαγή με διάστρεμμα. Η Άννα Σπανού με 18 πόντους και 11/14 επιθέσεις (79%) ήταν η πολυτιμότερη στην εκτός έδρας νίκη της Ηλιούπολης στην Κόρινθο με 3-0 σετ (25-22, 25-09, 25-18).
Κάτοικος Ηλιούπολης η Πότοκαρ
Αφού γύρισε με επιτυχία τα νησιά της Νάξου και της Σαντορίνης, η Μόνικα Πότοκαρ αποφάσισε να γνωρίσει και τις ομορφιές της Αθήνας και δη των Νοτίων Προαστίων.
Πλησιάζει στο πλεονέκτημα ο Άρης
Ένα τρίποντο μαθηματικά πριν την κατάκτηση της ιστορικής δεύτερης θέσης στην κανονική περίοδο της Volleyleague βρίσκεται ο Άρης. Η ομάδα του Τσαϊρέλη επικράτησε στην Ηλιούπολη
“Ξεμούδιασε” ο Ολυμπιακός
Χωρίς την Γερμανίδα ακραία Πολ που συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, την Κατερίνα Γιώτα (μικροπρόβλημα τραυματισμού στη μέση) και την Αλίκη Κωνσταντινίδου ο Ολυμπιακός νίκησε 4-0 σετ (25-14, 25-13, 25-17, 25-21) την Ηλιούπολη στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μ.Μερκούρη» στο Ρέντη.
Η νέα Ηλιούπολη έβαλε μπροστά τις μηχανές
Με νέο προπονητικό team την Πηνελόπη Μπλάμη και τον Γιώργο Κερκίνη, με αρχηγό την Σία Τοτσίδου και με βλέψεις ακόμη και για πρώτη τετράδα, ξεκίνησε χθες την προετοιμασία της η Ηλιούπολη.
“Πακέτο” Τοτσίδου-Καβαθά στην Ηλιούπολη
Σημαντικές μεταγραφικές κινήσεις για την Ηλιούπολη. Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων ενισχύεται τη νέα περίοδο με τη προσθήκη της ακραίας Σίας Τοτσίδου αλλά και της κεντρικής Άννας Καβαθά.
Αντίο με νίκη για την Ηλιούπολη, 3-2 τους Μακεδόνες
Με νίκη δύο πόντων που την έφερε στην 7η και καλύτερη θέση στην ιστορία της έκλεισε τη χρονιά στην Α1 γυναικών η Ηλιούπολη. Η ομάδα της Λυκογιάννη επικράτησε 3-2 σετ (20-25, 23-25, 25-18, 25-19, 18-16) των μαχητικών Μακεδόνων Αξιού με την φιλοξενούμενη να μπαίνει στην πρώτη εξάδα με τον βαθμό που πήρε.
Ανατροπή για την Ηλιούπολη, συνεχίζεται η κρίση στην Σαντορίνη
Ηλιούπολη για Α1 και του χρόνου. Η ομάδα της Λυκογιάννη πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της και με το τρίποντο με 3-1 σετ (22-25, 25-22, 26-24, 25-22) επί του Α.Ο Θήρας έκανε το πιο αποφασιστικό βήμα για να μείνει στα σαλόνια.