Φέγενοορντ-Άγιαξ 4-0: Δεύτερο τέρμα ο Μίντε (video)
Φέγενορντ – Ουτρέχτη: «Οβίδα» Παϊσάο! (video)

Feyenoord - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αποχαιρέτησε τη Φέγενορντ ο Σλοτ (video)
Αποχωρεί από τη Φέγενορντ ο Άρνε Σλοτ για να αναλάβει τη Λίβερπουλ στη μετά - Κλοπ εποχή. Το αποχαιρετιστήριο βίντεο του Ολλανδού τεχνικού στην ομάδα του Ρότερνταμ.
Ναϊμέγκεν – Φέγενορντ 2-3 : Κέρδισε ο πιο ανθεκτικός! (highlights)
Νικηφόρο ήταν το πέρασμα της Φέγενορντ από το Ναϊμέγκεν, έπειτα από ένα θεαματικό ματς που είχε ξέφρενο ρυθμό στο 2ο ημίχρονο. Το 2-3 διαμορφώθηκε από τα γκολ των Στεγκς (45'), Μίντε (57') και Ουέντα (85') της ομάδας του Ρότερνταμ κι ενώ ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει με τους Σάνο (46') και Χάνσεν (80')
Υψηλά κίνητρα και τεστ αντοχών
Ματς για γκολ με σημείο αναφορά το κίνητρο σε Αμβέρσα, Μαδρίτη, Τούμπα και Μπέργκαμο. Για το κάτι παραπάνω σε δύσκολες εκτός έδρας αποστολές παίζουν απόψε η Μονακό, η Αλκμάαρ και η Σερκλ Μπριζ
Φορτούνα Σιτάρντ – Φέγενορντ 0-1 : Κράτησε το πρεστίζ και την αίγλη των “αστεριών” (highlights)
Με γκολ του Σλοβάκου Χάντσκο από το 18ο λεπτό η Φέγενορντ νίκησε στο Σιτάρντ με 1-0 διατηρώντας με ασφάλεια τη 2η θέση που οδηγεί στο Τσάμπιονς λιγκ. Ο Σιόβας στο 60' μοιραίος παίκτης της Φορτούνα!