Φίτεσε-Φέγενορντ: 20λεπτη διακοπή λόγω εισβολής οπαδών! (video)
Feyenoord - Ποδόσφαιρο

Feyenoord - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Χέρενφεϊν – Φέγενορντ 2-3 : Η τύχη βοήθησε τους δυνατούς κι όχι τους τολμηρούς! (highlights)
Δύσκολα όσο δείχνει το τελικό 2-3 επικράτησε η Φέγενορντ στο Χέρενφεϊν. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδουχοι με τον Γερμανό Κέλερτ (17', 65') όμως η ομάδα του Ρότερνταμ που είχε την (φλύαρη) υπεροχή ανταπέδωσε με τους Βίφερ (37'), Παϊσάο (74') και Ουέντα (88')
video
Αϊντχόφεν – Φέγενορντ 2-2 : Μοιρασιά στα “σημεία” με χαρούμενους τους γηπεδούχους! (highlights)
Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής στο Αϊντχόφεν, όπου η πρωτοπόρος PSV κινδύνευσε βάσιμα να χάσει το αήττητό της, κόντρα σε μια πεισματάρα αλλά κι απρόσεκτη Φέγενορντ!
video
Αλκμάαρ – Φέγενορντ 0-1 : Νίκη για τα “αστέρια” κόντρα στη φλυαρία! (highlights)
Το γκολ του Βάιφερ στο 5ο λεπτό, ήταν αρκετό ακόμα και σ΄ αυτή τη μέτρια Φέγενιρντ να φύγει με τους τρεις βαθμους από το Αλκμάαρ, κόντρα σε μια ομάδα που είχε τις ευκαιριες - κυρίως στο πρώτο ημίχρονο - αλλά και όχι την ουσία για να πάρει κάτι από το ματς!
video
Φέγενορντ – Ναϊμέγκεν 2-2: Ισοπαλία… “ταφόπλακα” για τους Πρωταθλητές (highlights)
Αν και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων η Φέγενορντ δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Ναϊμέγκεν η οποία κατάφερε με δύο γκολ στις ελάχιστες φορές που πέρασε τη σέντρα να κάνει το 2-2 και να πάρει μία μεγάλη για βαθμολογικούς
video
Σέλτικ-Φέγενορντ 2-1: Αποχαιρετά τη διοργάνωση με ψηλά το κεφάλι! (highlights)
Σέλτκ και Φέγενορντ αναμετρήθηκαν στο Celtic Park σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό κίνητρο για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του UEFA Champions League.  Οι Σκωτσέζοι κατάφεραν να ολοκληρώσουν με ιδανικό τρόπο τις ευρωπαϊκές
Φέγενορντ-Ατλέτικο Μαδρίτης 1-3: Πήρε την πρόκριση με τριάρα! (vids+hls)
Η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε με εμφατική νίκη από το Ρότερνταμ, κόντρα στη Φέγενορντ, που δεν μπόρεσε να αντισταθεί, και εξασφάλισε το εισιτήριο για τους "16" του Champions League - Ένα σπάνιας ομορφιάς γκολ και δύο αυτογκόλ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ
video
Φέγενορντ – Αλκμάαρ 1-0: Ο Τίμπερ έκρινε το ντέρμπι (highlights)
Ο εκπληκτικός Κουίντερ Τίμπερ έκρινε την τύχη του ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής στην Ολλανδία με το εντυπωσιακό σουτ στο 24ο λεπτό του πρώτου μέρους στέλνοντας την μπάλα στο "γ" του Ράιαν. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής μόλις στο 2ο
Φέγενορντ – Άλκμααρ: Τα μεγάλα «κανόνια»! (videos)
Η τρίτη της Eredivisie, Φέγενορντ, υποδέχεται τη δεύτερη, Άλκμααρ, (17:45, Novasports4HD) στο μεγάλο ματς της 12ης Αγωνιστικής, που φέρνει τον πρώτο σκόρερ της κατηγορίας, Βαγγέλη Παυλίδη, αντιμέτωπο με τον δεύτερο, Σαντιάγκο Χιμένες!