Νορβηγία – Σκωτία 1-2: Ολική ανατροπή με ΜακΛίν (vid)
Νορβηγία – Σκωτία 1-1: Ισοφάριση με Ντάικς (vid)
Νορβηγία – Σκωτία 1-0 : Ο Χάαλαντ ανοίγει το σκορ από τα 11 βήματα (vid)
Γεωργία – Νορβηγία 1-1 (hls)
Norway - Ποδόσφαιρο

Norway - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Σκωτία-Νορβηγία 3-3: Ματσάρα στη γιορτή πρόκρισης της Σκωτίας στα τελικά! (highlights)
Σκωτία και Νορβηγία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 για τον πρώτο όμιλο των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, στο "Χάμπντεν Παρκ" της βροχερής Γλασκώβης, σε ματς γιορτή για την πρόκριση των Σκωτσέζων στην τελική φάση. Κομβικό ματς πρόκρισης το 1-2 στο Όσλο, με ανατροπή απέναντι στους Νορβηγούς σε 1'44'' με γκολ των Ντάικς και ΜακΛιν μετά το 87'!
video
Νορβηγία-Γεωργία 2-1: Γλύτωσε στο τέλος το… έμφραγμα (highlights)
Μία φαινομενικά εύκολη νίκη για τη Νορβηγία, απέναντι στη Γεωργία, παρολίγο να εξελιχθεί σε τραγωδία για τους γηπεδούχους οι οποίοι νίκησαν τελικά 2-1 και συνεχίζουν να κυνηγούν την Ισπανία στη "μάχη" της πρόκρισης στον 1ο όμιλο των προκριματικών του Euro.
Νέα Ζηλανδία – Νορβηγία 1-0: Έκπληξη με το… καλημέρα στο Μουντιάλ (vid)
H συνδιοργανώτρια του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών, Νέα Ζηλανδία κατάφερε να κερδίσει τη Νορβηγία με 1-0 στην πρεμιέρα της διοργάνωσης και να κάνει την έκπληξη απέναντι σε μια ισχυρότερη - στην κατάταξη - ομάδα.
Νορβηγία Κ19 – Ελλάδα Κ19 5-4: Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο (hls)
Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε στην Ελλάδα να διεκδικήσει αποτέλεσμα από τους Νορβηγούς οι οποίοι στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 5-0. Καλή αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό σκορ να είναι 5-4 με εντυπωσιακό τον Τζίμα που ήρθε από τον πάγκο, πέτυχε δύο γκολ και είχε άλλες δύο σπουδαίες ευκαιρίες.