Νορβηγία: Η εμφάνιση του Σολμπάκεν στη Λάρνακα (video)
Νορβηγία – Σκωτία 1-2: Ολική ανατροπή με ΜακΛίν (vid)
Νορβηγία – Σκωτία 1-1: Ισοφάριση με Ντάικς (vid)
Νορβηγία – Σκωτία 1-0 : Ο Χάαλαντ ανοίγει το σκορ από τα 11 βήματα (vid)
Γεωργία – Νορβηγία 1-1 (hls)
Norway - Ποδόσφαιρο

Norway - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα μαθήματα του Euro 2024
Το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ολοκληρώθηκε. Δεν είναι αυτή η είδηση φυσικά. Είδηση θα μπορούσε να είναι το τι μάθαμε από αυτή την διοργάνωση και για αυτό είμαστε εμείς εδώ για να μιλήσουμε για όσα μας δίδαξε το Euro που ολοκληρώθηκε με την δίκαιη νίκη των Ισπανών.
Πέντε ηχηρές απουσίες από το Euro
Θα λείψουν αρκετοί σημαντικοί παίκτες από το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Προσπαθήσαμε να συμμαζέψουμε τις απουσίες στις πέντε πιο σημαντικές. Και σας τις παρουσιάζουμε.
Σκωτία-Νορβηγία 3-3: Ματσάρα στη γιορτή πρόκρισης της Σκωτίας στα τελικά! (highlights)
Σκωτία και Νορβηγία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 για τον πρώτο όμιλο των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, στο "Χάμπντεν Παρκ" της βροχερής Γλασκώβης, σε ματς γιορτή για την πρόκριση των Σκωτσέζων στην τελική φάση. Κομβικό ματς πρόκρισης το 1-2 στο Όσλο, με ανατροπή απέναντι στους Νορβηγούς σε 1'44'' με γκολ των Ντάικς και ΜακΛιν μετά το 87'!
Νορβηγία-Γεωργία 2-1: Γλύτωσε στο τέλος το… έμφραγμα (highlights)
Μία φαινομενικά εύκολη νίκη για τη Νορβηγία, απέναντι στη Γεωργία, παρολίγο να εξελιχθεί σε τραγωδία για τους γηπεδούχους οι οποίοι νίκησαν τελικά 2-1 και συνεχίζουν να κυνηγούν την Ισπανία στη "μάχη" της πρόκρισης στον 1ο όμιλο των προκριματικών του Euro.
Νέα Ζηλανδία – Νορβηγία 1-0: Έκπληξη με το… καλημέρα στο Μουντιάλ (vid)
H συνδιοργανώτρια του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών, Νέα Ζηλανδία κατάφερε να κερδίσει τη Νορβηγία με 1-0 στην πρεμιέρα της διοργάνωσης και να κάνει την έκπληξη απέναντι σε μια ισχυρότερη - στην κατάταξη - ομάδα.
Νορβηγία Κ19 – Ελλάδα Κ19 5-4: Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο (hls)
Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο δεν επέτρεψε στην Ελλάδα να διεκδικήσει αποτέλεσμα από τους Νορβηγούς οι οποίοι στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 5-0. Καλή αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο με το τελικό σκορ να είναι 5-4 με εντυπωσιακό τον Τζίμα που ήρθε από τον πάγκο, πέτυχε δύο γκολ και είχε άλλες δύο σπουδαίες ευκαιρίες.