Ρεάλ Μπέτις-Ζενίτ 0-0: Άντεξαν με… VAR και προκρίθηκαν οι Ισπανοί (hls)

Θρίλερ στην Ανδαλουσία και το εισιτήριο για τους «16» στους Ίβηρες.

Η Ρεάλ Μπέτις, που είχε επικρατήσει 3-2 στη Ρωσία, δεν καθάρισε νωρίς την πρόκριση και λίγο έλειψε να το πληρώσει στο τέλος.

Αν και είχε δοκάρι και την υπεροχή στην αναμέτρηση, στο τέλος χρειάστηκε τη… βοήθεια του VAR, καθώς δε μέτρησε τέρμα τος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Συγκεκριμένα το γκολ του Κριστιακόφ ακυρώθηκε ως φάουλ ενώ και η σπουδαία ευκαιρία τους στο τελευταίο λεπτό δεν καρποφόρησε!

Έτσι οι Ανδαλουσιάνοι πήραν την πρόκριση με… χιτσκοκιό τρόπο!

Ρεάλ Μπέτις (Πελεγκρίνι): Σίλβα, Μπεγερίν, Πατσέλα, Γκονσάλεθ, Μορένο, Γκουαρδάδο (90′ Χοακίν), Ροντρίγκες, Κανάλες (70′ Καρβάλιο), Φεκίρ (83′ Χοακίν), Ρουίμπαλ, Γουίλιαν Ζοσέ (83′ Ιγκλέσιας)

Ζενίτ (Σέμακ): Οντοέβσκι, Σάντος, Κριστιακόφ, Μπάριο, Σουτορμίν (86′ Μουστοβόι), Κλαουντίνιο, Βέντελ, Κρουγκοβόι, Μάλκομ, Τζούμπα (64′ Σεργκέεφ), Γιούρι Αλμπέρτο (84′ Ερόκιν)