SL2: Κορυφή η Κηφισιά-νίκη για την ΑΕΛ!

Η Κηφισιά συνέχισε την εντυπωσιακή της πορεία, νίκη για την Καλαμάτα που είχε τρία δοκάρια, δεύτερη θέση για την ΑΕΛ!

Νότιος όμιλος

Προοδευτική – Κηφισιά 0-4

Η Κηφισιά συνέχισε τις εντυπωσιακές τις εμφανίσεις και παρέμεινε στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου με 12 βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ στο 45 με Κουϊρουκίδη και αυτό ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τέτεϊ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-0 και στο 75΄ο Κουϊρουκίδης με το δεύτερο του προσωπικό γκολ, έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 για την ομάδα του Πετράκη έγραψε ο Μουζουλουξής στο 89΄.

Προοδευτική : Αστράς, Καρρίκι, Σινγκ (64′ Γιαννιτσάνης), Ποτουρίδης, Παντελίδης (90+2′ Αλεξίου), Μεγαρίτης, Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (13′ λ.τ Τσακίρης), Αγγελόπουλος (73′ Γιόβιτς), Ευθυμίου.

Κηφισιά : Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος (74′ Μαζουλουξής), Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α, Πέιος (51′ Γκίνη), Νοικοκυράκης, Παπασάββας, Ταλάλ (74′ Παυλάκης), Κουϊρουκίδης (80′ Καλλέργης), Τετέι (80′ Πρίτσας).

Καλαμάτα – Επισκοπή

Η Καλαμάτα είχε τρία δοκάρια, αρκετές ευκαιρίες, αλλά επικράτησε με 1-0 της Επισκοπής!

Οι γηπεδούχοι, στο 20΄μετά από σέντρα του Κωνσταντινόπουλου και προσπάθεια του Λάμτσε να διώξει, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι της ομάδας του.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Ρόβας βρήκε αριστερά τον Πασά που με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 28΄ο Ρόβας με κεφαλιά δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με την μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 55 η Καλαμάτα βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Τάτος εκτέλεσετο φάουλ, ο Πασάς νίκησε τον Καλογεράκη όμως ο βοηθός σήκωσε την σημαία του και υπέδειξε οφσάιντ τον ποδοσφαιριστή της Καλαμάτας.

Στο 66΄ ο Πασάς σημείωσε το μοναδικό γκολ του αγώνα δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Καλαμάτα : Ταΐρης, Μαβινγκά (88′ Κόκκορης), Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Λουπάνο, Παπατόλιος, Ματέους (67′ Αρναρέλλης), Τάτος (81′ Μπόρχες), Βασιλόγιαννης (67′ Καραγκούνης), Ρόβας (88′ Ασίγκμπα), Πασάς.

Επισκοπή : Καλογεράκης, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι (84′ Τζωρτζινάκης), Λάμτσε, Πολίτης, Σκεντεράϊ, Κούτσιας, Νταμπίζας, Βουκελάτος (86′ λ.τ Αραμπατζής), Χοβχανισιάν, Κρίκλοου (67′ Αμπαφού).

ΑΕΛ – Θεσπρωτός

Η ΑΕΛ επικράτησε εντός έδρας του Θεσπρωτού με 2-0 και παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από τον ΠΑΟΚ Β΄.

Στο 33΄ο Νίνο με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κάμπου κάνοντας το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο 60΄ Ο Θεσπρωτός άγγιξε το γκολ, με το σουτ του Μπίκα να τραντάζει το δοκάρι του Θεοδωρόπουλου. Το τελικό 2-0, διαμορφώθηκε από τον Νικολιά στο 61΄με σουτ.

ΑΕΛ : Θεοδωρόπουλος, Θ. Παπαγεωργίου (87′ Καλουτσικίδης), Κοσονού (87′ Μαϊδανός), Γκοτζαμανίδης, Ηλιάδης, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (87′ Μιλτιάδης), Θωμαϊδης, Νίνο (74′ Κούστα), Πεντρόσο, Νικολιάς (78′ Μαυριάς).

Θεσπρωτός : Τσιμόπουλος, Ντόντης, Μαρτίνεζ, Ρίζος, Τρομπούκης (56′ λ.τ Δρίτσας), Μίγγος (70′ Διγκόζης), Πέρεζ, Μπίκας (70′ Πανταζέλος), Αδαμάκης, Κωνσταντίνου, Μπονίγια (70′ Ε. Παππάς).

Βέροια – Αλμωπός

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Super League 2, πανηγύρισε τη Βέροια, επικρατώντας του Αλμωπού με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 85΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορφανίδη.

Βέροια : Παπαδόπουλος, Μούχαλης (58′ Ντουμάνης), Παπαχρήστος (73′ Κατσούκης), Στίκας, Μαραγκός, Μπούζας, Ισαακίδης (58′ Μπλέτσας), Ορφανίδης (87′ Μασούρας), Φασίδης, Μπελεβώνης (46′ Ιωάννου), Μπουκουβάλας.

Αλμωπός Αριδαίας : Ντόκιτς, Παρασκευάς (86′ Σουλιώτης), Σέχου, Τσιμπούκας, Μανωλάκης (86′ Γιαλαμούδης), Κέρθι (74′ Ασλαμπάλογλου), Έππας (89′ Τσιπούρας), Κολλαράς, Παπαδόπουλος, Γιουκούδης (74′ Πέλκας), Πέττας.