Χανιά – Καλαμάτα 1-2: Διπλό με πρωταγωνιστή Λουκίνα

Δεύτερο αρνητικό αποτέλεσμα για τα Χανιά, τα οποία ηττήθηκαν από την Καλαμάτα με 2-1, για την 8η αγωνιστική της Super League 2. Πρωταγωνιστής ο Γιάννης Λουκίνας, ο οποίος πέτυχε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Τα Χανιά ηττήθηκαν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα ύστερα από την ΑΕΚ Β’ (1-0), έχασαν και από την Καλαμάτα εντός 2-1.

Το προβάδισμα στην αναμέτρηση έδωσε ο Λουκίνας στο 34ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι κρητικοί έφεραν το παιχνίδι στα ίσα ύστερα από ωραία συνεργασία του Βασιλόγιαννη με τον Μπαΐροβιτς. Ο Έλληνας ποδοσφαιρσιτής στο 58′ έκανε το 1-1.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό γκολ στην αναμέτρηση ο Λουκίνας στο 84ο λεπτό.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Πατάπης (55′ Κολλάς), Ζιούλης, Παντεκίδης, Καμαρά (69′ Κόλα), Παναγιωτούδης (90′ Βασιλακάκης), Κάρλος (69′ Μασούρας), Τριανταφυλλάκος (55′ Κογιέτε), Βασιλόγιαννης, Βάρκας, Μπαΐροβιτς.

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Μοζέρ (70′ Σκεντεράι), Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Κωνσταντινόπουλος, Τσαγκαλίδης (70′ Μαβινγκά), Αναστασόπουλος, Ματέους (85′ Τσελεπίδης), Τάτος, Φελίπε (58′ Παυλίδης), Λουκίνας (85′ Μαρκόφσκι).