Νέα σπουδαία νίκη για Μπολόνια στο 91′

Μετά τη νίκη επί της Νάπολι, η Μπολόνια του Ντοναντόνι κατάφερε να φύγει αλώβητη και από τη Γένοβα νικώντας με 1-0 την Τζένοα που έχει χάσει την επαφή της με το... τρίποντο.

Μετά τη νίκη επί της Νάπολι, η Μπολόνια του Ντοναντόνι κατάφερε να φύγει αλώβητη και από τη Γένοβα νικώντας με 1-0 την Τζένοα που έχει χάσει την επαφή της με το… τρίποντο.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε στις καθυστερήσεις με δράστη τον Ροσετίνι και ενώ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη του Περότι. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Ντιαβαρά για την Μπολόνια.

Ο Ταχτσίδης αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση και ήταν εξαιρετικός, κυρίως στο πρώτο μέρος, όπου η Τζένοα ήταν καλύτερη και η αντίπαλός της άφαντη χωρίς ούτε σουτ στην εστία. Η Μπολόνια πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, ενώ οι γηπεδούχοι συνεχίζουν διεύρυναν το χρονικό διάστημα των άσχημων αποτελεσμάτων και ανησυχούν…