Χετάφε – Μπέτις 1-1 : Κρίμα, αλλά όχι άδικο! (highlights)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ισορροπημένο ματς στο Χετάφε όπου η Μπέτις προηγήθηκε με τον Ρόκα στο 1ο λεπτό και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μαγιοράλ στο 17

Άξιζαν αμφότεροι να κερδίσουν με το πάθος και την επιθετική – στο μεγαλύτερο μέρος της παρτίδας – διάθεση όμως παρά τις όποιες ατέλειές τους έτσι όπως έπαιξαν θα έμοιαζε άδικο για την μια ή την άλλη ομάδα να φύγει από το “Κολιζέουμ” με άδεια χέρια!

Η Μπετις στην πρώτη καλή φάση του ματς άνοιξε το σκορ έπειτα από ωραία κάθετη μπαλιά του Ιγκλέσιας και πλασέ του Ρόκα. Μετά το 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν περισσότερες πρωτοβουλίες φθάνοντας στην ισοφάριση με κεφαλιά του Μαγιοράλ στο 17′

Από κει και πέρα, πολλές καλές προσπάθειες. Αρκετά αμυντικά λάθη – ειδικά στο νευρικό πρώτο ημίχρονο, όπου ο διαιτητής έδειξε πέντε κίτρινες κάρτες – αλλά δεν ήρθε κάποιο γκολ. Πίεσε η Χετάφε στο ξεκίνημα της επανάληψης, ανέβασε ρυθμούς με περισσότερη ποιότητα κι από τον πάγκο η Μπέτις με ηγέτη τον MVP του ματς, Ίσκο αλλά ούτε αυτή μπόρεσε… Το 1-1 μάλλον δεν ικανοποιεί κανέναν αλλά προφανώς και δεν αδικεί κάποιον από τους δύο!