«Καθάρισε» ο Μισίμοβιτς, ισοπαλία στη Ρουμανία

Τη δεύτερη νίκη της επί της Λευκορωσίας σε διάστημα πέντε ημερών πανηγύρισε η Βοσνία. Ισοπαλία στη Ρουμανία.

Τη δεύτερη νίκη της επί της Λευκορωσίας σε διάστημα πέντε ημερών πανηγύρισε η Βοσνία. Βέβαια, αυτή τη φορά τα πράγματα δεν ήταν τόσο εύκολα για τους Βαλκάνιους που «παλεύουν» για την πρωτιά στο 4ο όμιλο.

Το «χρυσό» γκολ πέτυχε ο Μισίμοβιτς στο 87ο λεπτό κι ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 34′, όταν αποβλήθηκε ο Κάλατσεφ και με εννιά στο τελευταίο πεντάλεπτο, καθώς ο Μαρτίνοβιτς αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Την πρώτη του νίκη στο γκρουπ πέτυχε το Λουξεμβούργο που επικράτησε με 2-1 της Αλβανίας. Μπέτμερ (27′) και Γιοακίμ (78′) σκόραραν και χάρισαν ιστορική νίκη στην ομάδα τους, ενώ για την Αλβανία ισοφάρισε προσωρινά ο Μπογκντάνι στο 64′.

Ισοπαλία στη Ρουμανία
Η Γαλλία δεν μπόρεσε να φύγει με τη νίκη στη Ρουμανία, ωστόσο παρά την ισοπαλία (0-0) διατηρήθηκε στην πρώτη θέση του ομίλου, έχοντας ένα βαθμό περισσότερο από τη Βοσνία που ακολουθεί.

Οι Ρουμάνοι που ήταν πιο επικίνδυνοι επιθετικά, είχαν τον Λαζάρ στην αρχική τους ενδεκάδα, αλλά ο άσος του ΠΑΟΚ αποχώρησε τραυματίας ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.