Βοσνία-Πορτογαλία: H «επίθεση» στον Κριστιάνο! (video)
Λιχτενστάιν-Βοσνία: Προσωρινή διακοπή λόγω… φωτοβολίδων (video)
Bosnia-Herzegovina - Ποδόσφαιρο

Bosnia-Herzegovina - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

video
Βοσνία – Ουκρανία 1-2 : Ανατροπή και πρόκριση στο φινάλε! (highlights)
Ήταν αρκετό για την Ουκρανία ένα καλό και προπάντων αποτελεσματικό τελευταίο 15λεπτο έτσι ώστε να πάρει την πρόκριση νικώντας 2-1 στη Βοσνία. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Ματβιένκο στο 56' και ομάδα του Ρεμπρόφ πηρε τη νίκη με γκολ των Γιάρεμτσουκ (85') και Ντόβμπικ (87΄)
video
Βοσνία – Λιχτενστάιν 2-1 : Ανώτεροι αλλά και πιο αγχωμένοι… (hls)
Η Βοσνία νίκησε με 2-1 το Λιχτενστάϊν, ευκολότερα - ίσως - από όσο δείχνει το τελικό σκορ δίχως όμως να πείσει για την ανάκαμψή της! Ο Ντζέκο (3') άνοιξε το σκορ και στο 18' ήρθε το αυτογκολ του Λούχιγκερ για να μειώσει τρία λεπτά αργότερα ο Βολφίγκερ
video
Πορτογαλία-Βοσνία 3-0: Με “τριάρα” έκανε το 3 στα 3 (hls)
Η Πορτογαλία με πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες που σκόραρε 2 φορές και έδωσε μια τελική πάσα, νίκησε 3-0 την Βοσνία και πέτυχε την τρίτη της νίκη στη σειρά για τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.
video
Βοσνία-Ισλανδία 3-0: Μπορεί και χωρίς τον Τζέκο (hls)
Ιδανικό ξεκίνημα στην πρεμιέρα του 10ου ομίλου έκανε η Βοσνία, η οποία ήταν πολύ καλά στημένη στον αγωνιστικό χώρο και επιβλήθηκε 3-0 της Ισλανδίας, χωρίς να χρειαστεί καν η παρουσία του Έντιν Τζέκο που έμεινε στον πάγκο.
video
Φινλανδία – Βοσνία και Ερζεγοβίνη 1-1: Δίκαιη μοιρασιά (hls)
Βαθμούς και… εντυπώσεις μοιράστηκαν η Φινλανδία και η Βοσνία - Ερζεγοβίνη στην πρεμιέρα τους στο UEFA Nations League, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 σε παιχνίδι που έγινε στο Ολυμπιακό Στάδιο του Ελσίνκι.