Απέδρασε από το Ανόβερο η Βόλφσμπουργκ

Η Βόλφσμπουργκ πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη, αφού επικράτησε 1-0 του Ανόβερο για την 20η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκας.

Στους 23 πόντους ανέβηκαν οι «λύκοι», ενώ στους 27 έμειναν οι γηπεδούχοι.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και απειλούσαν, αλλά σε καμία περίπτωση δεν κατάφεραν να φτάσουν σε κάποιο γκολ. Αυτό το κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι στο 73ο λεπτό ο Τισεράντ, μοίρασε στον Γιουνούς Μαγί και αυτός με σουτ νίκησε Τσχάουνερ που δεν είχε σωστή αντίδραση. Στα λεπτά που έμειναν το Ανόβερο δεν κατάφερε να φτάσει σε κάποιο τέρμα και με αποτέλεσμα να μείνει το 0-1.