Καϊζερσλάουτερν – Πάντεμπορν 1-2: Νίκη με ανατροπή (video)

Τεράστια νίκη κατάφερε να πάρει η Πάντερμπορν εκτός έδρας με 2-1 επί της Καϊζερσλάουτερν που την ανεβάζει στην 5η θέση του πίνακα της βαθμολογίας. Ακόμα μεγαλύτερος προβληματισμός για τους γηπεδούχους του Δημήτρη Γραμμόζη, που αν και μπήκαν οδηγοί μόλις στο 3ο λεπτό με την εξαιρετική κεφαλιά του Ελβέντι, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη ή έστω την ισοπαλία και πλέον βλέπει κατάματα την περιπέτεια της παραμονής στην 2η κατηγορία της Γερμανίας.

Η Καϊζερσλάουτερν έκανε ένα πάρα πολύ καλό πρώτο μέρος που θα μπορούσε να έχει σκοράρει και δεύτερο γκολ, όμως ήταν άστοχη ή είχε κακές επιλογές, από την άλλη οι φιλοξενούμενοι του Κβάσνιοκ, κατάφερε στο δεύτερο μέρος να βρουν τον τρόπο να γυρίσουν το ματς αρχικά με πέναλτι σε χέρι του Τόμιακ στο 66ο λεπτό, με τον Κινσόμπι να σκοράρει και στο 72ο λεπτό να κάνει και το 2-1 με κεφαλιά του Μουσλίου.