Match Center
Champions League: “Ζωντανός” ο Ολυμπιακός, 3-0 την Ροζελάρε στο Βέλγιο
Με αψεγάδιαστη απόδοση και με τους Κουμεντάκη (13 πόντους, 58% επίθεση, έξι μπλοκ, 42% υποδοχή) Στερν (πρώτος σκόρερ με 16 και Ιντάλγκο (14π.) σε μεγάλο βράδυ ο Ολυμπιακός άλωσε με 3-0 σετ (25-27, 21-25, 12-25) την έδρα της Ροζελάρε γράφοντας την πρώτη νίκη μετά από 4 ματς στον όμιλο του Champions League
Ο Ιβάν Στάνεφ στο Novasports.gr: «Ο Ολυμπιακός φαβορί του ομίλου»
Ο Βούλγαρος άσος μίλησε στο Novasports.gr, λίγο πριν τεθεί αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό για την 1η αγωνιστική του προκριματικού ομίλου, για την είσοδο στους ομίλους του CEV Champions League, πλέκοντας το εγκώμιο στους ερυθρόλευκους.
Champions League: Προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, 3-1 την Ράντνικ
Με σούπερ Τράβιτσα στην οργάνωση, 5 διψήφιους παίκτες, 10 άσσους αλλά και 30 λάθη-δώρα των αντιπάλων ο Ολυμπιακός επικράτησε με 3-1 σετ (25-10, 25-18, 18-25, 25-21) της Ράντνικ Μπιγιελίνα από την Βοσνία και προκρίθηκε στον δεύτερο και τελευταίο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Εντάση μεταξύ οπαδών και Aστυνομίας, έπεσαν δακρυγόνα στο γήπεδο!
Η Αστυνομία ύστερα από ένταση με τους οπαδούς στο κλειστό του Αγίου Θωμά για το Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός έκανε ρίψη δακρυγόνων και η κατάσταση έγινε αποπνικτική στο κλειστό.
Απέτυχε στο Βέλγιο ο Φοίνικας
Ο γνωστός κακός φετινός Φοίνικας έκανε την εμφάνισή του και στην Ευρώπη και έχασε 3-0 σετ (25-21, 28-26, 25-19) από την Λέουβεν του πρώην πασέρ του ΠΑΟΚ Βάλκιερς.
Ήττα για τον Ολυμπιακό και αποκλεισμός από το CHL
Δεν θα κουνήσει …σεντόνι τουλάχιστον στην φετινή περίοδο ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Κουτίνιο ηττήθηκε καθαρά 3-0 σετ (25-19, 25-23, 33-31) από την Ζοκ Ουμπ και μετά και την δεύτερη ήττα θα συνεχίσει το ευρωπαϊκό της ταξίδι στο CEV Cup και όχι στο Champions League που ήταν ο πρώτος φετινός βασικός στόχος.
video
Συγκλονιστικός Έγκλεσκαλνς, 3-1 ο Ολυμπιακός στην Σλοβακία (hls)
Με τον Χέρμανς Έγκλεσκαλνς να κάνει το καλύτερο του παιχνίδι με τον Ολυμπιακό οι Πειραιώτες αν και έχασαν το πρώτο σετ στη Σλοβακία από την Κόμορνο έφεραν τούμπα το ματς και πήραν τη νίκη με 3-1 σετ (22-25, 40-38, 25-21, 25-22).