Europa Conference League: Πρόκριση στους «16» για Σερβέτ και Ντινάμο Ζάγκρεμπ (highlights)

Το ευρωπαϊκό ταξίδι της Ντινάμο Ζάγκρεμπ και της Σερβέτ στο Europa Conference League συνεχίζεται.

Συνεχίζούν στην Ευρώπη Ντινάμο Ζάγκρεμπ και Σερβέτ. Οι δύο ομάδες πήραν την πρόκριση στους «16» του Europa Conference League, ενώ το «εισιτήριο» για τη επόμενη φάση στο Μπόντο / Γκλιμτ με τον Άγιαξ θα κριθεί στην παράταση.

Ντινάμο Ζάγκρεμπ – Ρεάλ Μπέτις 1-1

Στο Ζάγκρεμπ η Ντινάμο φιλοξένησε την Μπέτις για τη ρεβάνς των πλέι-οφ της φάσης των «16» του Europa Conference League. Ο Μπακαμπού άνοιξε το σκορ για τους Ισπανούς στο 38ο λεπτό με τακουνάκι. Μάλιστα ο πρώην ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού πέτυχε το πρώτο του γκολ με την Μπέτις στην Κροατία. Στο 59ο λεπτό ο Κανέκο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Έτσι η Ντινάμο σε συνδυασμό με την νίκη στην Ισπανία (1-0) παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Λουντογκόρετς – Σερβέτ: 0-1

Στη Βουλγαρία η Σερβέτ χρειάστηκε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για να «καθαρίσει» την «υπόθεση» πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Κονιάτ μόλις στο 6ο λεπτό.