Mίλαν-Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Εύκολο έργο των «ροσονέρι» (vids)

Σκόρερ της Μίλαν οι Ζιρού, Πομπέγκα και Σαλμάρκες.

Με ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου και δυο στην επανάληψη, παρά την πρόσκαιρη μείωση του σκορ από τους Kροάτες φιλοξενούμενους, η Μίλαν είχε εύκολο αποστολή στην έδρα της, όπου νίκησε 3-1 την Ντιναμό Κιέβου για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λίγκ και ανέβηκε στην πρώτη θέση του ομίλου.

O Zιρού εκτέλεσε εύστοχα το πέναλντι που κέρδισε ο Λεάο σε μαρκάρισμα του Τσούταλο στο 45′ και δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σαλμάκερς διπλασίασε τα γκολ των Μιλανέζων. Η Ντιναμό μείωσε σε 2-1 με το γκολ που πέτυχε ο Όρσιτς στο 56′ και έβγαλε την Μίλαν από την ασφάλεια της διαφοράς των δυο γκολ, αλλά στο 77′ Πόμπεγκα την επανέφερε σε αυτήν.