Ιωνικός-Αιγάλεω 5-1: Ποιος τον είδε και δεν τον φοβήθηκε

Ο Ιωνικός Νίκαιας στην κορυφαία του φετινή εμφάνιση διέσυρε το Αιγάλεω με το εμφατικό 5-1.

Σε παράσταση για έναν ρόλο ήταν ο αγώνας του Ιωνικού με το Αιγάλεω με το οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική στον Νότιο Όμιλο της Super League 2. Στη Νίκαια οι γηπεδούχοι έκαναν ότι ήθελαν και επικράτησαν με το εμφατικό 5-1 των αντιπάλων τους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά και άνοιξαν το σκορ με τον Σαλαζάρ στο 18′, ενώ ο ίδιος παίκτης 5 λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Ο Γκίνης στο 30′ έκανε τρία τα γκολ της ομάδας του, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ραμίρεζ στο 41′, αλλά ο Γιακουμάκης στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 4-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντάουντα με πέναλτι έκανε το 5-1 στο 68′, δίνοντας ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του. Το τελευταίο κομμάτι του αγώνα ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα.

Σκόρερ: 18′, 23′ Σαλαζάρ, 30′ Γκίνη, 45+2′ Γιακουμάκης, 68′ πεν. Ντάουντα – 41′ Ραμίρεζ

Ιωνικός (Σίμος): Χριστοδούλης, Τασούλης (65′ Γκοράνοφ), Κάνκολα (65′ Πογοσιαν), Ντάουντα, Γιακουμάκης, Σερπέζης, Γκίνη, Σόουζα, Γκαρντάφσκι (32′ λ.τ Ιμεραλιλάι), Ζάχαβι (71′ Τσιριγώτης), Σαλαζάρ (71′ Δρίτσας).

Αιγάλεω (Τζουγκάνοβιτς): Τσιμόπουλος, Πέτκοβιτς (52′ Κολλάς (73′ λ.τ Μπάμπης), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου (52′ Γκάβριτς), Καμαρά (52′ Μπάλλας), Βάρκας, Κωνσταντακόπουλος, Σταμένκοβιτς (52′ Τάμπας), Ραμίρεζ, Θεολόγου.