Ολυμπιακός Β΄ – Παναχαϊκή 4-2: “Ερυθρόλευκη” καταιγίδα

Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός Β΄ επικράτησε 4-2 της Παναχαϊκή;ς παίζοντας κατά διαστήματα καταπληκτικό ποδόσφαιρο

Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, βρήκε δύο γρήγορα γκολ και έφτασε στην άνετη επικράτηση. Με την κατάκτηση των τριών βαθμών, οι “ερυθρόλευκοι” ανέβηκαν στην 9η θέση φτάνοντας τους 34 βαθμούς, ενώ οι Πατρινοί βρίσκονται πια στην 6η έχοντας συγκεντρώσει 42 πόντους.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Ο αγώνας άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για τους γηπεδούχους, που βρήκαν πολύ γρήγορα τα δύο πρώτα τους γκολ.

Αρχικά, ο Σαπουντζής ήταν εκείνος που μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα οι Πειραιώτες μα “εκτελεστή” τον Αλγκασίμ Μπα διπλασίασαν τα τέρματα τους.

Η Παναχαϊκή ισορρόπησε στη συνέχεια το ματς, και με κεφαλιά του Λαρέα μπόρεσε να μειώσει σε 2-1 στο 23′.

Στο 30΄ ο Ολυμπιακός Β’ βρήκε κι άλλο γκολ με τον Μαρίνο (μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ,) για το 3-1.

Ο ρυθμός των δύο ομάδων έπεσε στο β΄ ημίχρονο, ωστόσο δέκα λεπτά μετά την έναρξή την επανέναρξη ο Μπουρλάκης βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και μείωσε σε 3-2 για την Παναχαϊκή.

Στο 80΄ μετά από πολύ ωραία σέντρα του Μπα για τον Πινακά, ο τελευταίος διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Oλυμπιακός Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Μπα, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαρίνος (63’ Ι. Ιμπαγάσα), Κωστή (82’ Κεραμίδας) , Σαπουντζής (75’ Πινακάς), Χρυσόπουλος, Σουρλής (63’ Τσέλιος), Καράκουτης (63’ Μαυρουδής).

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Λιοφάγος, Κωνσταντακόπουλος, Λαρέα, Τοπάλ, Ι. Σίλβα, Παπαχρονόπουλος, Στασινόπουλος, Χαντί, Μπουρλάκης, Ζυγκερίδης