Match Center
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα: 4-1(highlights)
Πέτυχε τρία γκολ, κέρδισε την αποβολή του Αραούχο και είχε συμμετοχή και στο τέταρτο γκολ. Ο Βίνι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Σούπερ Καπ Ισπανιας το οποίο κατέκτησε η Ρεάλ Μαδρίτης με το 4-1 απέναντι στην Μπαρτσελόνα.
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 3-3 : Με επιμονή και σουτ του Καρβαχάλ στο 85′ (vid)
Η Ρεάλ Μαδρίτης φτάνει στην ισοφάριση και επί της ουσίας στέλνει το ματς στην παράταση. Είναι η ατομική ενέργεια του Βινίσους στο 85'. Το σουτ αποκρούεται, όπως κι αυτό του Μπέλιγκαμ στη συνέχεια για να φτάσει η μπάλα στον Καρβαχάλ ο οποίος κεραυνοβολεί κάνοντας το 3-3!
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-3 : Προβάδισμα με αυτογκόλ του Κεπά (vid)
Στο 79ο λεπτό η Ατλέτικο Μαδρίτης παίρνει προβάδισμα έστω και με τη βοήθιεια της τύχης. Ήταν η προσπάθεια του Μοράτα - κι ενώ υπήρξα παράπονα για επιθετικό φάουλ - με τη μπάλα να βρίσκει στον Κεπά και να καταλήγει στα δίχτυα!
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-2 : Ο Γκριεζμάν με εξαιρετική ενέργεια βάζει τη «σφραγίδα» του! (vid)
Σε μια χρονική στιγμή που η Ρεάλ έχει πάρει το ψυχολογικό αβαντάζ, η Ατλέτικο βρίσκει δύναμη και φτάνει στο 2-2 με ένα εξαιρετικό γκολ του Γκριεζμάν. Ο Γάλλος επιθετικός με ατομική ενέργεια αποφεύγει 2-3 αμυντικούς των «Μερέγκες» και σκοράρει στο πιο ωραίο γκολ μέχρι τώρα στο συναρπαστικό ματς.
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-1 : Ο Μεντί φέρνει την ανατροπή (vid)
Εννέα λεπτά μετά το γκολ της ισοφάρισης στο 29', η Ρεάλ σημειώνει ένα ακόμη γκολ με τον Γάλλο Μεντί, φθάνοντας στην πρώτη ανατροπή ενός συναρπαστικού αγώνα που γίνεται στο Ριάντ για το Ισπανικό Σούπερ Καπ
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-1 : Ο Ρούντιγκερ φέρνει νωρίς την ισορροπία (vid)
Η Ρεάλ μετά το γκολ που δέχθηκε, πίεσε αρκετά την Ατλέτικο και κατάφερε να "απαντήσει" με τον ίδιο τρόπο, στο 21ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γερμανός Ρούντιγκερ νίκησε τους πάντες στον αέρα κάνοντας το 1-1
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1 : “Ερυθρόλευκο” προβάδισμα με Ερμόζο! (vid)
Μόλις στο 6ο λεπτό παίρνει προβάδισμα η Ατλέτικο στον πρώτο ημιτελικό του Ισπανικού Σούπερ Καπ που διεξάγεται στο Ριάντ. Ο Ερμόζο με κεφαλιά αξιοποιεί την αδράνεια στην άμυνα των "Μερέγκες" κάνοντας το 1-0
video
Ρεάλ-Μπαρτσελόνα 1-3 (hls)
Παρακολουθήστε τα καλύτερα στιγμιότυπα του τελικού του ισπανικού Super Cup ανάμεσα στην Ρεάλ και την Μπαρτσελόνα.
video
Novasports – Super Cup Ισπανίας!
Το Super Cup Ισπανίας επιστρέφει στην Σαουδική Αραβία με το πιο hot ντέρμπι του πλανήτη. Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης την Τετάρτη 12/1 στις 21:00, και την Πέμπτη 13/1 στις 21:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Αθλέτικ Μπιλμπάο. Την Κυριακή 16/1 στις 20:30 ο τελικός της διοργάνωσης. Μόνο #Novasports!