Βινίσιους: «Όλοι προσπαθούν να τσακωθούν μαζί μου για να είναι στον Τύπο»
Ο Βινίσιους Τζούνιορ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ισπανικό Super Cup, καθώς σημείωσε χατ-τρικ κόντρα στη Μπαρτσελόνα και πανηγύρισε με τη Ρεάλ Μαδρίτης την κατάκτηση ενός ακόμη τροπαίου.
video
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαρτσελόνα 4-1: Βίνι εσύ Σούπερ-Σταρ (highlights)
Πέτυχε τρία γκολ, κέρδισε την αποβολή του Αραούχο και είχε συμμετοχή και στο τέταρτο γκολ. Ο Βίνι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Σούπερ Καπ Ισπανιας το οποίο κατέκτησε η Ρεάλ Μαδρίτης με το 4-1 απέναντι στην Μπαρτσελόνα.
Τα… άκουσε ο Κρόος
Ο Τόνι Κρόος αποδοκιμάστηκε στο ματς ανάμεσα σε Ρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης στο Ριάντ.
Μπαρτσελόνα-Οσασούνα 2-0: Και τώρα η Ρεάλ! (hls)
Την ευκαιρία να υπερασπιστεί το στέμμα της θα έχει η Μπαρτσελόνα, η οποία δυσκολεύτηκε απέναντι στην Οσασούνα, αλλά τελικά επικράτησε 2-0 και θα αναμετρηθεί την Κυριακή το βράδυ με τη «μισητή» Ρεάλ, στον τελικό του ισπανικού Suoer Cup.
Τεστ σοβαρότητας για Γούβε, Μπάρτσα, Γαλατάσαραϊ
Κάτω από ιδιαίτερες και όχι εύκολες συνθήκες τα αποψινά πλεονεκτήματα για Γιουβέντους, Μπαρτσελόνα και Γαλατάσαραι. Οι υποδεέστεροι, ποιοτικά αντίπαλοί τους φαβούνται κι αγχώνονται λιγότερο για ότι προκίψει
Ρεάλ Μαδρίτης – Ατλέτικο Μαδρίτης 5-3 (παρ.) : Σούπερ ματς στο Ριάντ! (highlights)
Μετά από ένα απίθανο ματς - αποθέωσης του επιθετικού ποδοσφαίρου - που κρίθηκε στην παράταση, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 5-3 την Ατλέτικο και προκρίθηκε στον τελικό του Ισπανικού Σούπερ Καπ που και φέτος διεξάγεται, για εμπορικούς λόγους, στη Σαουδική Αραβία
Μπέτις – Μπαρτσελόνα 2-4: Η… ρουλέτα έβγαλε clasico
Με πρωταγωνιστή τον Τερ Στέγκεν στη διαδικασία των πέναλτι, η Μπαρτσελόνα έκαμψε την αντίσταση της Μπέτις με 4-2 (2-2 παράταση) και έκλεισε θέση στον τελικό του ισπανικού Super Cup, εκεί όπου την περιμένει η Ρεάλ Μαδρίτης.