Serie A: Νίκη για Αταλάντα, ισόπαλες Μπολόνια και Σαλερνιτάνα

Με τρία γκολ του Κοπμάινερς η Αταλάντα νίκησε την Τορίνο και βρίσκεται στην κορυφή μαζί με τη Ρόμα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κοπμάινερς, η Αταλάντα σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της Serie A, νίκησε την Τορίνο με 3-1. Στο άλλο παιχνίδι που έγινε την Πέμπτη (1/9), Μπολόνια και Σαλερνιτάνα αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1.

Στο Μπέργκαμο, ο Κοπμάινερς πέτυχε και τα τρία γκολ της νίκης της Αταλάντα επί της Τορίνο με 3-1.

Ο 24χρονος Ολλανδός έκανε το 1-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στις αρχές του β’ μέρους, στο 47’, ο Κομπάινερς έκανε το 2-0. Η Τορίνο μείωσε σε 2-1 με τον Βλάσιτς στο 77’ για να ευστοχήσει ο Κοπμάινερς σε νέο πέναλτι στο 84’ για το 3-1

Στην Μπολόνια και τα δύο γκολ μπήκαν στο β’ μέρος. Ο Αρναούτοβιτς στο 52’ έκανε το 1-0 με πέναλτι και μέχρι το 88’, οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα. Σε εκείνο το λεπτό, ο Μπουλαγέ Ντιά έκανε το 1-1 για τη Σαλερνιτάνα.