Διακόπηκε στις καθυστερήσεις το Σταντάρ – Ζούλτε!

Σκηνές ροκ στη Λιέγη με τους οπαδούς της παραπαίουσας Σταντάρ να αντιδρούν για την επικείμενη ήττα της ομάδας τους από την επίσης παραπαίουσα Ζούλτε πετώντας καρέκλες στον αγωνιστικό χώρο αναγκάζοντας το διαιτητή να διακόψει το ματς στις καθυστερήσεις και ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά στο σκορ 2-1.

Οι “Ultras” της Σταντάρ είχαν μια ιδιαίτερα… πολυάσχολη εβδομάδα, βρίζοντας και φωνάζοντας κατά του ισραηλινού προπονητή Λουζόν και του διοικητικού συμβουλίου, ενώ θέλοντας να δείξουν τη δυσαρέσκειά του και στο σημερινό ματς, αποφάσισαν να μπουν στο γήπεδο μετά το πέρας του πρώτου δεκαπεντάλεπτου.

Η ατμόσφαιρα έγινε βαριά από το πρώτο ημίχρονο όταν η Ζούλτε σημείωσε το πρώτο γκολ, ενώ μόλις ο Τροϊσι πέτυχε το 0-2, χειροκρότησαν τον σκόρερ και άρχισαν να πετούν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο. Το ματς διακόπηκε για δέκα λεπτά, το ματς ξανάρχισε με τον Μποκού να μειώνει σε 1-2, αλλά και πάλι οι οπαδοί των γηπεδούχων είχαν διαφορετικές διαθέσεις… Αρχισαν να πετούν καρέκλες, με αποτέλεσμα ο διαιτητής να αποφασίσει τη διακοπή του αγώνα στο 90′ (δεν άφησε δηλαδή να παιχθούν οι καθυστερήσεις).