Τα στιγμιότυπα της 25ης αγωνιστικής στην Premier League (video)

Λϊβερπουλ – Σαουθάμπτον  4-0

Ένα παραγωγικό ημίχρονο, το δεύτερο, ήταν αρκετό για την Λίβερπουλ να συνεχίσει νικηφόρα την πορεία της προς τον τίτλο στην Πρέμιερ Λιγκ.
Ο Όξλεϊντ Τσάμπερλεϊν έδιωξε τα όποια άγχη στο 47’ για να ακολουθήσει ένα γκολ του Χέντερσον στο 60’ και δύο του Σαλάχ (71’, 90’) ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 4-0!

Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ – Γουλβς 0-0

Στο μηδέν έμειναν Γιουνάϊτεντ και Γουλβς στο Ολντ Τράφορντ. Οι “κόκκινοι διάβολοι” ήταν καλύτεροι αλλά δίχως ουσία στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Οι φιλοξενούμενοι δεν έπαιξαν παθητικά ενώ στο 76′ μπήκε στο ματς πραγματοποιώντας την πρώτη του εμφάνιση στο Αγγλικό πρωτάθλημα ο Πορτογάλος Ποντένσε

Λέστερ – Τσέλσι  2-2

Καλό ματς έγινε στο Λέστερ όπου οι «Αλεπούδες» με την Τσέλσι έμειναν στο 2-2.
Ο Ρούντιγκερ άνοιξε κι έκλεισε το σκορ για τους φιλοξενούμενους (46’, 71’) ενώ ενδιάμεσα η Λέστερ σκόραρε με τους Μπαρνς (54’) και Τσίλγουελ (64’)

Κρίσταλ Πάλας – Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ 0-1

Νίκη με Ευρωπαϊκή προοπτική έκανε η Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ στο Λονδίνο επί της Κρίσταλ Πάλας με αυτογκόλ του Γκουαϊτά στο 58’

Γουότφορντ – Έβερτον  2-3

Κέρδισε θέσεις στη βαθμολογία η Έβερτον με τη νίκη της 3-2 στο Γουότφορντ.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τους Μασίνα (10’) και Περέϊρα (44’). Ο Κολομβιανός αμυντικός Μίνα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ισοφάρισε και ο Γουόλκοτ στην εκπνοή έφερε την  απόλυτη ανατροπή για τα «ζαχαρωτά»!

Μπόρνμουθ – Άστον Βίλα 2-1

Η Μπόρνμουθ νίκησε με 2-1 την Άστον Βίλα περνώντας πάνω από την επικίνδυνη ζώνη! Οι Μπίλιγκ (37’) και Ακέ (44’) τα γκολ των γηπεδούχων κι ο Σαμάτα μείωσε στο 70’ για την ομάδα του Μπέρμιγχαμ

Γουέστ Χαμ – Μπράϊτον 3-3

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Λονδίνο όπου η Γουέστ Χαμ και η Μπράϊτον αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3.
Οι Ντιόπ (30’) και Σνόντγκρας (45’, 57’) τα γκολ για τα «σφυριά» ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με αυτογκολ του Ογκμπόνα στο 47’ και πήραν το βαθμό της ισοπαλίας με τέρματα των Γκρος στο 75’ και Μάρεϊ στο 79’.

Νιούκαστλ – Νόριτς 0-0

Χωρίς γκολ έληξε το ματς στο Νιούκαστλ ανάμεσα στις «καρακάξες» και την Νόριτς.