Μπρέντφορντ-Μαν. Γιουνάιτεντ 1-1: Άξιζαν κάτι παραπάνω οι “μέλισσες” (highlights)

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι στο "Κομιούνιτι Στέιντιουμ", Μπρέντφορντ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1, με δύο τέρματα που επιτεύχθηκαν στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Ήταν μία αναμέτρηση, με τη Μπρέντφορντ να πρωταγωνισστεί στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με τρία δικάρια, πολλές χσμένες ευκαιρίες και συνολικά 31 τελικές προσπάθειες (έναντι 11 της Γιουνάιτεντ. Ο Τόνεϊ είχε δοκάρι σε πλασέ στο 24ο λεπτό, ο Γιόργκενσεμ με κεφαλιά στο 34΄ και ο Μπεμό στο 78ο λεπτό.

Τελικά κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, σε μία από τις λίγες επιτυχημένες επιθετικές προσπάθειες των φιλοξενούμενων, ο Μάουντ που είχε περάσει ως αλλαγή σκόραρε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Τελικά αποδόθηκε “δικαιοσύνη”, με τις “μέλισσες” να ισοφαρίζουν 1-1, τρία λεπτά αργότερα με τον Αγιέρ. Η ομάδα του Τεν Χαγκ, έχει κερδίσει πλέον, μόνο 1 από τα 8 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στην Premier League εναντίον ομάδων του Λονδίνου (3 ισοπαλίες-5 ήττες).