Έβερτον-Γουλβς 1-2: Νίκη στην τελευταία φάση! (hls)

Με γκολ του Αΐτ-Νούρι στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, η Γουλβς επικράτησε 2-1 της Έβεροτον στο"Γκούντισον Παρκ" και πλέον το μέλλον του Φρανκ Λάμπαρντ φαίνεται δυσοίωνο.

Η Έβερτον προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό με κεφαλιά του Γέρι Μίνα μετά από κόρνερ του Μακ Νιλ, με τη Γουλβς να ισοφαρίζει γρήγορα, στο 22ο λεπτό με πλασέ του Ποντένσε σε γέμισμα του Μουτίνιο. Οι δύο ομάδες επιβεβαίωσαν και σε αυτό το ματς το επιθετικό τους πρόβλημα και δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις, με την ομάδα του Λοπετέγι να κατακτάει την πολύτιμη νίκη στο τέλος, η πρώτη εκτός έδρας νίκη της Γουλβς, μετά τον περασμένο Μάρτιο, όταν τότε είχε επικρατήσει πάλι της Έβερτον στο “Γκούντισον Παρκ”!