Φούλαμ-Γουλβς 0-1: Γκολ και… λήξη με Τραορέ

Η Γουλβς με γκολ του Αντάμα Τραορέ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα πήρε τη νίκη από τη Φούλαμ και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα

Όλα στο “Κρέιβεν Κότατζ”, την έδρα της Φούλαμ έδειχναν 0-0.

Το παιχνίδι της Φούλαμ με τη Γουλβς πήγαινε προς την ολοκλήρωσή του και το 0-0 παρέμενε. Μέχρι που ο Αντάμα Τραορέ έκρινε τον αγώνα και με γκολ στο τελευταίο λεπτό, έκανε το 0-1 έδωσε την εκτός έδρας νίκη στη Γουλβς.

Η εξέλιξη στον αγώνα έφερε το κοντράστ συναισθημάτων, τη χαρά στους νικητές και την απογοήτευση στους γηπεδούχους που έμειναν χαμηλά στους 26 βαθμούς, με τον Πορτογάλο παίκτη της Φούλαμ, τον Ιβάν Καβαλέιρο να αποχωρεί από το γήπεδο με κλάματα.

Με το γκολ του Τραορέ η Γουλβς πήρε τη νίκη και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα, σε ένα διάστημα που είχε τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Η Φούλαμ έχει πλέον μία νίκη και πέντε ήττες στα έξι τελευταία παιχνίδια.

Η Γουλβς ήταν πιο επικίνδυνη στο παιχνίδι και είχαν και ένα γκολ από τον Γουίλιαν Ζοσέ που ακυρώθηκε (μέσω VAR) στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.