“Πέταξε” βαθμούς με Μπέρνλι η Τσέλσι (video)

Αφού μέχρι το 24' είχαν γίνει σχεδόν... τα πάντα στο "Στάμφορντ Μπριτζ", η Τσέλσι έμεινε στο 2-2 με την Μπέρνλι και έχασε την ευκαιτία να περάσει μόνη τρίτη.

Αφού μέχρι το 24′ είχαν γίνει σχεδόν… τα πάντα στο “Στάμφορντ Μπριτζ”, η Τσέλσι έμεινε στο 2-2 με την Μπέρνλι και έχασε την ευκαιτία να περάσει μόνη τρίτη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με φοβερό σουτ του Χέντρικ στην κίνηση από το ημικύκλιο, αλλά η απάντηση των “μπλε” ήταν άμεση και μάλιστα εις διπλούν.

Αρχικά ο Καντέ έκανε το 1-1 στο 12′ μετά από συνεχόμενες τρίπλες και πάσα του Αζάρ, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Ιγουαΐν πέτυχε “μαγικό” γκολ για την πλήρη ανατροπή μέσα σε ένα δίλεπτο.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 24ο λεπτό, μετά από κεφαλιά πάσα του Γουντ και κοντινή προβολή του Μπαρνς, που ισοφάρισε για την Μπέρνλι σε 2-2!

Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε, η Τσέλσι έφτασε έτσι τους 67 βαθμούς και μαζί με την Τότεναμ μοιράζονται την τρίτη θέση, ενώ η Μπέρνλι με 40 βαθμούς, απέχει πια 9 από την επικίνδυνη ζώνη.