Γκονσάλο Ιγκουαΐν: Δεν ξεχνιέται η τέχνη του σκοραρίσματος (vid)

Ο πρώην επιθετικός, μεταξύ άλλων της Νάπολι και της Γιουβέντους, Γκονσάλο Ιγκουαΐν, ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την Ίντερ Μαϊάμι στην ισοπαλία 4-4 εναντίον του Σινσινάτι το Σάββατο, σημειώνοντας χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο.

Ο 34χρονος Αργεντινός φορ δεν είχε την πιο εύκολη σεζόν στην ομάδα του MLS, αγωνιζόμενος λίγο τους τελευταίους μήνες μετά από ένα πρόβλημα στο γόνατο που τον ταλαιπώρησε. Ο Ιγκουαΐν επανήλθε νωρίτερα αυτό το μήνα, σκοράροντας σε συνεχόμενους αγώνες κόντρα στη Φιλαδέλφεια και τη Σάρλοτ.
Ο Ιγκουαΐν έδειξε χθες δείγματα της μεγάλης του κλάσης με τα τρία γκολ που πέτυχε μέσα σε ένα ημίχρονο.

Την αρχή έκανε στο 23ο λεπτό, όταν πέτυχε γκολ με χτύπημα φάουλ. 14 λεπτά αργότερα σκόραρε για δεύτερη φορά και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Αργεντινός βετεράνος ολοκλήρωσε το χατ τρικ και βέβαια στο τέλος του αγώνα πήρε το βραβείο του MVP της αναμέτρησης.