Εύκολη επικράτηση για Λοριάν

Η Λοριάν λογίζεται εκ των βασικών φαβορί για την απευθείας άνοδο και στην πρεμιέρα της Ligue 2, επιβεβαίωσε εμφατικά αυτό τον χαρακτηρισμό, επικρατώντας με 3-0 της Παρί.

Η Λοριάν με καλή κυκλοφορία της μπάλας και πίεση ψηλά, κυριάρχησε απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο. Η Παρί δε μπόρεσε να ακολουθήσει το ρυθμό της ομάδας του Κριστόφ Πελισιέ, που έφτασε σε γρήγορο προβάδισμα με το τέρμα του Γκαμπό στο 11ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος το γρήγορο δεύτερο τέρμα από το Σονιέ και η αποβολή του Γιοχού στο 59ο λεπτό που άφησε με δέκα την Παρί, έφερε το ματς ακόμη περισσότερο στα μέτρα των γηπεδούχων.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γουισά στο 77ο λεπτό, με τους παίκτες του Πελισιέ να έχουν ακόμη δύο περιπτώσεις που θα μπορούσαν να διευρύνουν τη διαφορά στο σκορ.