Λάθη εσείς… γκολ η Λανς (video)

Εύκολο βράδυ για την Λανς απέναντι στη Νιόρ. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και τους νίκησαν 4-1! Η Λαντς σκαρφάλωσε στην τέταρτη θέση της Ligue 2!

Αρνητικός πρωταγωνιστής για τη Νιόρ στο πρώτο ημίχρονο ο αριστερός μπακ Λαπίς. Υπέπεσε σε πέναλτι στο 5ο λεπτό πάνω στον Ζιλέ με το οποίο ο Γκομίς έκανε το 1-0 και με αυτογκόλ στο 33′ έκανε το 2-0! Οι συμπαίκτες του βρήκαν ένα γκολ με τον Γιακόμπ στο 42′ και μείωσαν σε 2-1 και έτσι έληξε το ημίχρονο!

Το γκολ της βραδιάς σημείωσε ο Μουνίρ Σουγιάρ ο οποίος κρέμασε από το ύψος της μεγάλης περιοχής τον τερματοφύλακα Αγιαγκμπέ! Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έκανε το τελευταίο λάθος της βραδιάς για τη Νιόρ! Απομάκρυνε λανθασμένα την μπάλα και ο Κιέ τον “κρέμασε” από μακριά στο 63ο λεπτό. Ο ρυθμός έπεσε μετά το 4-1 και η Λανς έφτασε σε μια άνετη νίκη!