«Έσωσε» τον βαθμό η Λοριάν

Με γκολ του Μουκαντζό στις καθυστερήσεις του αγώνα η Λοριάν απέφυγε την ήττα από τη Μπαστιά (1-1), ωστόσο ακόμη ψάχνει το πρώτο της «τρίποντο» στη φετινή Ligue 1.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους, αφού μόλις στο 4ο λεπτό η ομάδα της Κορσικής άνοιξε το σκορ με τον Αγιτε και η Λοριάν βρέθηκε από νωρίς σε θέση… κυνηγού.

Παρόλα αυτά δεν το έβαλε κάτω. Βγήκε μπροστά, σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, όμως τελικά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουκαντζό και «έσωσε» τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Λοριάν μετά από δύο αγωνιστικές έχει δύο βαθμούς, ενώ η Μπαστιά δύο περισσότερους και βρίσκεται στην τέταρτη θέση του γαλλικού πρωταθλήματος.