Match Center
Bastia - Ποδόσφαιρο

Bastia - Ποδοσφαιρο - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η θαλπωρή της έδρας και η ανεξίτηλη χάρη του γκολ!
Στη διαδικαία των αγώνων κατάταξης βρίσκονται τα περισσότερα πρωταθλήματα μπαίνοντας στο τελευταίο Σαββατοκύριακο του Μαίου. ΟΙ έδρες παρέχουν μια κάποια ασφάλεια, όπως βέβαια και η ικανότητα της κάθε ομάδας στο γκολ
Γκολ κι εκπλήξεις πάνε μαζί στο κύπελλο Αγγλίας, Γερμανίας και Γαλλίας (video)
Η λογική όπως και η συμπεριφορά των ομάδων που παίζουν απόψε, μας κάνει να περιμένουμε γκολ όπως κι εκπλήξεις στα παχνίδια κυπέλλου της Γερμανίας, της Αγγλίας και στην Κορσική. Πιο ξεκάθαρο προβάδισμα έχουν η Γουλβς όπως και η Μαρσέίγ
Κλείνει το πέταλο η Μπαστιά
Η διοίκηση της Μπαστιά αποφάσισε να κλείσει από μόνη της το πέταλο των οργανωμένων οπαδών της, προκειμένου να μη ξανασυμβεί στο μέλλον, παρόμοια περιστατικά με αυτά του αγώνα κόντρα στη Λιόν.
Νέα σύρραξη και οριστική διακοπή στο Μπαστιά-Λιόν (video)
Τελικά δεν έμελλε να ολοκληρωθεί... Μετά τα επεισόδια πριν τη σέντρα, το παιχνίδι ανάμεσα σε Μπαστιά και Λιόν για την 33η αγωνιστική του Σαμπιονά, διεκόπη οριστικά μετά από γενική σύρραξη που προκλήθηκε λίγο μετά το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.
Σοβαρά επεισόδια στο Μπαστιά-Λιόν (video)
Συμπλοκές μεταξύ των οπαδών της Μπαστιά και των παικτών της Λιόν, πριν την έναρξη της μεταξύ τους αναμέτρησης, σε σκηνές που δε μας έχει συνηθίσει το γαλλικό πρωτάθλημα.
Ανάσα για τη Μετς
Το «φτωχό» 1-0 ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη επί της Μπαστιά στη Μετς, η οποία απομακρύνθηκε περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη της Λιγκ 1.
Ούτε τώρα η Μπαστιά
Η Μπαστιά έφτασε μια ανάσα από την επιστροφή της στα νικηφόρα αποτελέσματα, όμως ισοφαρίστηκε (2-2) στις καθυστερήσεις από τη Ναντ, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής της Ligue 1.
Νέα απώλεια για τη Νις (video)
Για τρίτο σερί ματς η Νις απώλεσε βαθμούς, καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Μπαστιά στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 21η αγωνιστικής της Ligue 1 και όλα δείχνουν πως μετά από καιρό θα πέσει από την κορυφή της βαθμολογίας.
«Ανάσα» για τη Λυών (video)
Σπουδαία νίκη βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας ταυτόχρονα πέτυχε η Λυών, η οποία επιβλήθηκε 2-1 της Μπαστιά στη 12η «στροφή» της Ligue 1.
Λύτρωση με Χαμουμά για Σεντ Ετιέν
Με γκολ του Χαμουμά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Σεντ Ετιέν επικράτησε 1-0 της Μπαστιά για την 5η αγωνιστική της Ligue 1 και επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών.
Τέλος η μπάλα για Μοδέστο
Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Φρανσουά Μοδέστο, ανακοίνωσε την απόφασή του να σταματήσει το ποδόσφαιρο στο τέλος της τρέχουσας σεζόν.
Κι άλλη ήττα για τη Μαρσέιγ!
Η δεύτερη σερί ήττα , αυτή τη φορά από την Μπαστιά εκτός έδρας, και το ένατο ματς χωρίς νίκη φέρνουν σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση (στο +6 από την παραμονή) τόσο την ίδια τη Μαρσέιγ όσο και τον πρώην τεχνικό του Ολυμπιακού, Μίτσελ.
Ισοπαλία στο Μπορντό
Δεν ήταν ιδιαίτερα θετικό το ντεμπούτο στην Μπορντό του πρώην βοηθού του απολυμένου πλέον Σανιόλ, Ούλριχ Ραμέ. Οι "Γιρονδίνοι" αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 εντός έδρας με την Μπαστιά σε ένα ματς που και οι δυο ομάδες ήταν επιφυλακτικές και δειλές...