Λοριάν-Ναντ: 0-1 (highlights)
video
Στρασμπούρ – Λοριάν 1-3 (highlights)
video
Ο Πάνος Κατσέρης της Λοριάν στην Ώρα των Πρωταθλητών: “Η Εθνική είναι τρέλα…” (video)

Ligue 1: “Έμφραγμα” στο 90΄ για τη Μονακό
Η Μονακό κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα με τη Λοριάν, όμως οι γηπεδούχοι με τον Μπακαγιόκο... έκλεψαν στα παρά ένα τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2)
video
Λοριάν – Ναντ 0-1: Ήττα σοκ, νίκη ανάσα (highlights)
Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη κατάφερε να πάρει η Ναντ με 1-0 επί της Λοριάν και μάλιστα εκτός έδρας. Τα "καναρίνια" με τη νίκη τους αυτή καταφέρνουν να προσπεράσουν την αντίπαλό τους και να την βάλουν ξανά σε μεγάλες
video
Στρασβούργο – Λοριάν 1-3: Ιστορικός Μπάμπα (highlights)
Για πρώτη φορά μετά από 51 χρόνια ένας ποδοσφαιριστής σκόραρε και στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια του στην Ligue 1. Το κατάφερε ο Μοχάμεντ Μπάμπα που σκόραρε δις και ήταν ο πρωταγωνιστής στο εκτός έδρας 3-1 της Λοριάν απέναντι στην απογοητευτική Στρασμπούρ.
Ligue 1: “Ιστορικό” ντεμπούτο ο Κατσέρης στη ματσάρα της Λοριάν!
Λίγες ημέρες μετά τη μεταγραφή - έκπληξη στη Λοριάν, ο Πάνος Κατσέρης έκανε ντεμπούτο στη Ligue 1 και αγωνίστηκε στο βασικό σχήμα της γαλλικής ομάδας στο απίθανο 3-3 με τη Χάβρη, όπου οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-2 στο 91' και ισοφαρίστηκαν σε 3-3 στο 94'!
Λοριάν-Χάβρη: Βασικός ο Κατσέρης, τέσσερα χρόνια μετά τον τελευταίο Έλληνα στη Ligue 1!
Ήταν 5 Οκτωβρίου του 2019, όταν ο Ευθύμης Κολούρης ξεκινούσε βασικός στο Τουλούζ-Μπορντό. Από τότε πέρασαν κάτι περισσότερο από 4 χρόνια, για να δούμε ξανά Έλληνα στο αρχικό σχήμα σε αγώνα της Ligue 1. Ο Πάνος Κατσέρης υπέγραψε πριν μερικά 24ώρα και πήρε κατευθείαν φανέλα βασικού στη Λοριάν!
video
Λοριάν – Ρεν 2-1: Τρίτη σερί ήττα για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού! (highlights)
Για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι, η Ρεν έφυγε ηττημένη από το γήπεδο, καθώς η προσεχής αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League έχασε με 2-1 από τη Λοριάν στο ντέρμπι της Βρετάνης.