Ματσάρα στο “Ζερλάν”

Λιόν και Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό 4-4 στο καλύτερο παιχνίδι της φετινής σεζόν στη Λιγκ 1.

Λιόν και Παρί Σεν Ζερμέν αναδείχθηκαν ισόπαλες με το εντυπωσιακό 4-4 στο καλύτερο παιχνίδι της φετινής σεζόν στη Λιγκ 1. Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν στο 21′ με τον Οαρό, αλλά οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω κάτω σε ένα… δαιμονισμένο τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος.

Γκομίς (34′), Λόπες (36′) και Μπάστος (40′) οδήγησαν τους “λιιονέ” σε μια εντυπωσιακή ανατροπή, αλλά το ημίχρονο έληξε με σκορ 3-2 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νενέ στο 45′. Ο Μπριάν στο 57′ ανέβασε τον δείκτη στο 4-2, ενώ η Παρί μείωσε με τον Σεαρά στο 73′ και πήρε τον βαθμό χάρη στο δεύτερο προσωπικό τέρμα του Οαρό στο 90′.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι υποχώρησε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας στην κορυφή τη Μονπελιέ, ενώ η Λιόν έχασε την ευκαιρία να μπει στο παιχνίδι του τίτλου.