Λιόν – Λιλ 0-2: Την βύθισε κι’ άλλο, δύσκολα τα πράγματα (highlights)

Η Λιλ με δύο γκολ σε πέντε λεπτά στο πρώτο ημίχρονο βύθισε ακόμα περισσότερο την Λιόν που παραμένει στο βυθό της κατάταξης με μόλις μία νίκη μετά από 12 αγωνιστικές.

Η Λιόν πέτυχε την περασμένη αγωνιστική την πρώτη της νίκη απέναντι στη Ρεν (0-1), απόψε επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα. Η Λιλ κατάφερε μέσα σε 5 λεπτά να βάλει δύο γκολ. Ο Ντέιβιντ πήρε την ασίστ από τον Τούρκο Γιαζίτσι και άνοιξε το σκορ (0-1, 27ο λεπτό) και ο Τιάγκο Σάντος με το πιο ωραίο γκολ της βραδιάς διαμόρφωσε το τελικό σκορ (0-2, 32ο λεπτό). Μετά το τέλος του αγώνα φυσικά ακούστηκαν αποδοκιμασίες από όσους φίλους της Λιόν είχαν παραμείνει στο γήπεδο, καθώς οι περισσότεροι άρχισαν να υποχωρούν πριν από το τελευταίο σφύριγμα….

Η ΛΙλ πέτυχε 6η νίκη, πλησίασε τη Μονακό στον πόντο και παραμένει στην τετράδα. Η Λιόν υπέστη 7η ήττα, 4η μέσα στην έδρα της και με μόλις 7 βαθμούς βρίσκεται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος. Η Λιόν χρωστάει ένα παιχνίδι απέναντι στη Μαρσέιγ στο Βελοντρόμ.