Γρανάδα-Αλμερία 1-1: Αντίο…Γρανάδα (highlights)

Γρανάδα και Αλμερία στην αναμέτρηση των ουραγών του πρωταθλήματος, έμειναν στο 1-1 στο «Νουέβο Λος Κάρμενες» για την 25η αγωνιστική της La Liga.

Ένα αποτέλεσμα καταδικαστικό για τους γηπεδούχους που έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν Κάντιθ και Θέλτα και να συνεχίσουν να ελπίζουν για την παραμονή.

Η Αλμερία από την πλευρά της δεν κατάφερε ούτε τώρα να σημειώσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.

Κι αυτό γιατί προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ του Πουμπίλ, ένα προβάδισμα που κράτησε έως και το 75ο λεπτό.

Τότε που ο Ζεράρ Γκουμπάου έβγαλε μια εξαιρετική κάθετη για τον Ουζούνι ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής πλάσαρε ιδανικά για το 1-1.

Το ματς έγινε ρωσική ρουλέτα στο τελευταίο τέταρτο αλλά καμία ομάδα δεν κατάφερε να σημειώσει γκολ.